Як виростити лимон з насінини.

Лимонное деревце, яке згодом дасть плоди, можна виростити з семечка, посадивши його відразу ж після вилучення з плоду. Уже через два - три тижні насіннячко проросте.
Вам знадобиться
  • лимон, горщики, біологічні препарати, компост
Інструкція
1
Найбільші кісточки з лимонів треба відразу посадити в невеликі ємності. В стаканчиках неодмінно повинні бути дренажні отверстія.Можно попередньо обробити насіння біологічним природним стимулятором (наприклад, на кілька годин "замочити" цитрусові кісточки в розчині гумату натрію Сахалінський, а потім ще на кілька годин - у воді з додаванням препаратів "циркон" і "епін -екстра "). Це благотворно позначиться на розвитку кореневої системи лимонного деревця, прискорить його зростання і зробить більш пристосованим до умов російської квартири.
2
Краще одночасно посадити 10 - 15 насіннячок, щоб потім вибрати кращі (потенційно скороплідні) рослини. Кісточки треба помістити в пухку землю на 1 - 2 см.Когда лимончики проростуть, їх треба акуратно перевалити у велику ємність, зберігаючи повністю земляний ком. При цьому можна додати в грунтову суміш біогумус - компост, "зроблений" дощовими хробаками.
3
Здорове лимонне деревце повинно мати не менше десяти листя. Щоб рослини не втрачали листя, їх спочатку треба пересаджувати щорічно, потім - раз на три роки. Поступово слід збільшувати розміри ємності для посадки.
Зверніть увагу
Лимони з насіння виростають більш витривалими і пристосованими до домашніх умов, ніж рослини з магазину. Вони можуть обходитися без ідеального освітлення та оптимальної вологості повітря.
Корисна порада
При хорошому догляді з насіння виростають великі дерева, але плоди на них з'являються тільки через 7 років. Щоб отримати плоди вже через 3-4 роки, треба провести щеплення чи живцювання рослини.