Як зробити криве дзеркало.

Виготовлення кривих дзеркал в принципі не представляє великої праці, технології відпрацьовані століттями, але голими руками і «на коліні» цього не зробиш. Для виготовлення кривих дзеркал нам буде потрібно піч відповідних розмірів.
Інструкція
1
Скло укладіть в заздалегідь підготовлений металевий шаблон, форму якого має вжити стекло.Поместіте в піч і нагрійте до температури 600-700 градусів Цельсія. При цій температурі скло стає пластичним і приймає форму шаблону.
2
Залежно від швидкості охолодження скло стає загартованим, при відносно швидкому охолодженні, або звичайним, при повільному охолодженні. При швидкому охолодженні в склі накопичуються «внутрішні напруги», які згодом можуть негативно позначитися на процесі подальшої обробки, тому скло ще раз нагрійте до температури приблизно в 300 градусів і повільно остудіть.
3
Нанесення дзеркального шару відомо як «реакція срібного дзеркала», який, якщо опускати хімічні формули, полягає в наступному: - Спочатку до водного розчину нітрату срібла AgNO3 додайте водний розчин гідроксиду калію KОН, що призведе до осадження чорно-коричневого осаду оксиду срібла Ag2O. Осад відфільтруйте і перемішайте з водним розчином аміаку NH3. В процесі реакції оксид срібла розчиняється в аміачної воді з утворенням комплексної сполуки (аміакати, або аммін) - гідроксиду диамминсеребра. - В отриманий прозорий розчин занурте лист скла, одну з поверхонь якого ретельно знежирте, і додайте формальдегід НСНО. - Формальдегід відновлює срібло, яке осідає на очищеній поверхні скла, покриваючи його блискучим дзеркальним нальотом.
4
Зовнішню поверхню срібного шару, слід покрити яким або захисним шаром, звичайної фарбою, наприклад.
Зверніть увагу
До слова про терміни. Азотнокисле срібло, в аптеці називається ляпісний олівець. Водний розчин аміаку називається нашатирний спирт. Формальдегід в аптеці називається формалін.