Як зробити примочку для гітари. Як зробити дисторшн самому.

Гитарная примочка - один з необхідних атрибутів рок-гітариста, крім самої гітари . Найчастіше під словом "примочка" люди мають на увазі гітарний ефект типу "дисторшн" або "перевантаження". Даний ефект надає гітарі трохи перекручене і брудне звучання, використовуване практично у всіх видах рок-музики. Гітарний дисторшн-ефект зазвичай виглядає як невелика педаль з регуляторами звуку, яка може бути приєднана до будь гітарі і підсилювача. Щоб заощадити гроші і створити свій власний неповторний звук, ви можете зробити примочку для гітари самі.
Вам знадобиться
  • Хрестова викрутка, кусачки, паяльник, припой, губка, бавовняна тканина, макетная плата, резистори, транзистори, капасітори, діоди, ізолента, дріт, корпус педалі, аудіо-адаптер
Інструкція
1
Займіться теоретичною підготовкою. Навчіться читати електронні схеми, використовувати макетну дошку і паяти.
2
Знайдіть і скачайте схеми простих дисторшн-педалей. Вибирайте шаблони, що складаються з невеликої кількості компонентів без інтегральних мікросхем, які ви зможете почати використовувати, коли наберетеся досвіду.
3
Створіть список потрібних компонентів. Зазвичай такі списки додаються до схем. Якщо ні, скопіюйте назви компонентів прямо зі схеми і додайте до них інші необхідні речі, наприклад, корпус педалі, аудіо-адаптер і дріт. Пора йти в магазин радіо-товарів.
4
Пронумеруйте всі з'єднання в схемі. Дайте номер кожному з'єднанню між двома компонентами. Таким чином, ви не пропустите жодного кроку.
5
Вставте компоненти в макетну дошку. У кожного електронного компонента є два-три невеликих виступаючих металевих проводка, за допомогою яких ви зможете надійно прикріпити компоненти до дошки.
6
З'єднайте два перших компонента за допомогою дроту. Обнажите кінці дроту і обмотайте їх навколо клеми кожного компонента, потім спаяти з'єднання.
7
Коли ви спаяних всі з'єднання, час приступити до складання самої педалі. Вставте монтажну дошку в корпус педалі і закріпіть її скотчем або гвинтиками. Візьміть два гітарних кабелю, один з них з'єднає гітару з примочкою, а другий - примочку з гітарним підсилювачем. Увімкніть педаль і підсилювач. Час грати рок!
Зверніть увагу
Не забувайте ізолювати оголені кінці проводів, які можуть стати причиною короткого замикання.
Корисна порада
Гітарні педалі зазвичай встановлюються на підлозі і управляються за допомогою ніг. Подбайте про те, щоб всі елементи всередині педалі були надійно закріплені, інакше педаль може перестати працювати від одного необережного стусана
Комп'ютерні ігри захоплюють всерйоз і надовго - особливо в тих випадках, коли вони максимально реалістично імітують які-небудь дії. Приклад таких ігор - різноманітні спортивні та транспортні симулятори, і звичайно, віртуальні гонки, в яких сьогодні практично повністю скопійовані функції справжніх гоночних машин, і граючи в такі ігри, ви занурюєтеся в атмосферу гоночної траси, насолоджуючись керуванням автомобілем. В магазинах можна придбати різні моделі керма і педалей для ігор, але всі вони досить дороги, і якщо у вас є певні навички роботи з механікою та електронікою, ви можете виготовити такий пристрій самостійно.
Інструкція
1
Щоб зробити робочий модуль з педалями, попередньо расчертите, випиляєте і зберіть кожух-основу з фанери товщиною в 12 мм., З пологим скосом для зручної постановки ніг.
2
Поперечна планка фанерного кожуха, встановлена зсередини, ближче до переднього гострого кутку скоса, повинна бути зроблена з твердої породи дерева, яка утримуватиме натяг пружини повернення.
3
Для кріплення педалі використовуйте сталеву трубку товщиною 12 мм. і болти, якими ви прикрутіть до трубці педаль.
4
У нижній частині трубки повинен знаходитися стрижень діаметром в 5 мм., Що утримує педаль в кронштейнах. Кронштейни виготовте з міцних металевих куточків і міцно прикрутіть їх до основи кожуха.
5
Виготовляючи поперечну планку, про яку йшлося трохи вище, виміряйте і випиляєте її так, щоб вона точно відповідала ширині кожуха педального модуля і була максимально міцно пригвинчена або приклеєна до його стінок і основи.
6
В поперечині просвердлите отвір і вкрутіть в її центр гвинт з металевим вушком, зафіксований на звороті гайкою. Прикріпіть до вушка одним кінцем пружину повернення, а другим кінцем закріпіть її на металевій трубці, до якої кріпиться педаль.
7
Потім встановіть потенціометр для педалі в задній частині корпусу, на L-образному кронштейні, прикріпивши його на втулках до приводу педалі так, щоб він зміг повертатися на 90 градусів в обидві сторони.
8
Конструкція педального модуля завершена - залишилося підключити його до комп'ютера разом з кермом і коробкою передач.