Як додати репозиторій.

Досить часто в Інтернеті на сайтах, присвячених iPhone, згадується про репозиторіях. Непосвяченому людині важко зрозуміти, про що йде мова.

Якщо подивитися в словнику термінів, то виявиться що «репозиторій» означає - сховище, тому логічніше було б використовувати в спілкуванні саме переклад з англійської мови, оскільки він повністю відповідає вкладаємо в нього поняттю. Тоді такі вирази, як «додати репозиторій до програми Cydia», стають зрозумілими, оскільки репозиторії для iPhone - це ресурси, з яких користувачі можуть скачувати програми для свого смартфона. А Cydia - це безкоштовний on-line сервіс, на який сторонні розробники викладають всілякі додатки для iPhone. Нагадаємо, що основний розробник - компанія Apple, а її репозиторій - on-line магазин AppStore. Іншими словами, Cydia - це той же AppStore, але орієнтований на «прикрашання» iPhone і може бути встановлений тільки на телефони з Jailbreak. На сьогоднішній день розрізняють два типи репозиторіїв: складні, де користувачеві потрібно вказувати не тільки повний шлях до сховища але і запитуваний дистрибутив і потрібні йому компоненти (якщо є вибір, apt автоматично завантажить файл з потрібною архітектурою). Другий тип - прості репозиторії, де користувачеві всього лише потрібно вказати повний путь.Первий тип - складні репозиторії, для користувачів складніше при початковому налаштуванні, але надалі полегшують їх використання. Відповідно, другий тип - простий репозиторій, простіше при налаштуванні, але більшою мірою підходить для маленьких або одноархітектурними сховищ.

Для того щоб додати репозиторій правильно, вірніше йдеться про адресу репозиторію, потрібно додати адресу в файл/etc/apt/sources.list. Приміром, додамо сховище Medibuntu, на якому викладено безліч медіа-кодеків, яких немає в офіційних ресурсах від компанії Apple і виконаємо наступну команду: - sudo gedit/etc/apt/sources.listЗатем запишемо в кінці відкритого файлу: - deb http://packages.medibuntu.org/karmic free non-free- deb-src http://packages.medibuntu.org/karmic free non-freeТеперь потрібно додати ключ: - sudo apt-get update && sudo apt-get install medibuntu-keyringСледующім кроком оновлюємо список репозиторіїв і знаходимо оновлені пакети: - sudo apt-get update- sudo apt-get upgradeВот ще цікаві репозиторії з безліччю викладених програм: Google Chrome: sudo add-apt-repository ppa: chromium-dailyMozilla: sudo add-apt-repository ppa: ubuntu-mozilla-daily/ppa