Як формувати фікус. Як формувати дугу з фікуса.

Фікуси навіть в домашніх умовах швидко перетворюються в дерева, що можуть грати роль декоративного елемента, живого дизайнерського рішення. Для того щоб фікус повною мірою став прикрасою приміщення, йому необхідно періодично надавати правильну форму.
Вам знадобиться
  • фікус, горщик (бочонок), ніж для обрізки, паперові серветки
Інструкція
1
При посадці фікуса велике значення має розмір горщика (діжки): чим більше місткість, тим розкидистого і вище буде рослина. Фікус відмінно переносить обрізку, тому можна без праці створювати потрібну форму крони і контролювати зростання гілок, щоб фікус не заповнили собою всю кімнату.
2
Щоб молоде рослина вписалося в інтер'єр, рекомендується, коли фікус досягне висоти 75-100 см, обрізати у нього верхівку. Після цього почнуть утворюватися нові гілки. Для отримання витонченої крони варто обрізати кінці гілок один раз в 3-4 роки. При обрізанні виділяється молочний сік, який необхідно промокнути серветкою або пухкої папером. Без регулярної обрізки нові гілки не утворюються, і рослина починає оголятися знизу.
3
Нові пагони фікуса розвиваються з бруньок - верхівкових і бічних (вони знаходяться в пазухах листків). Найбільш швидко розвивається верхівкова нирка. Її видалення стимулює пробудження бічних почек.Прі обрізку пагонів зріз роблять над ниркою. Під час обробки бічних гілок враховують напрямок нирки, над якою роблять зріз.
Зверніть увагу
Пил, що осідає на листках фікуса, псує його зовнішній вигляд і перешкоджає нормальному повітряному обміну рослини із зовнішнім середовищем, а також процесу фотосинтезу. Пару раз на місяць рослину треба мити під теплим душем, закривши поверхню землі плівкою. Великі листки з обох сторін слід протирати м'якою губкою. Фікус залишають у ванній до повного висихання, щоб він не переохолодився; Великі листки фікусів можна для краси покривати спеціальними полиролями (Глянцеватель). Рідини та аерозолі з воском надають блиск і свіжість листю, відштовхують пил, зменшують випаровування з рослин, що важливо в опалюваних приміщеннях з низькою вологістю повітря. Не можна обприскувати молоді листки, нижню частину дорослого листя і стовбур рослини.
Корисна порада
Щоб виростити ще один фікус, що не викидайте відрізані гілки. Поставте їх у воду і чекайте появи корінців.