Як поліпшити вокал.

Вокал від латинського vox (голос) - найдавніший з відомих людині музичних інструментів. Його принципова відмінність - здатність відтворювати вербальну (словесну) інформацію одночасно зі звуковисотної. Відомі випадки, коли вокалісти, особливо оперні співаки, по силі і тривалості звучання перевершували виконавців на мідно-духових (найгучніших в симфонічному оркестрі) інструментах. Поліпшення голосу - постійний процес і результат роботи співака.
Інструкція
1
Займатися вокалом необхідно тільки під керівництвом досвідченого педагога. Почавши займатися самостійно, ви ризикуєте або займатися не в повну силу, або перетрудити голос. В обох випадках ви втратите час і сили даремно, бо погано розрахували навантаження.
2
Вибираючи педагога, попередньо прослухайте, як він виконує пісні в сюжеті вас стилі. Якщо вам щось не подобається, краще відмовтеся від його послуг і продовжите пошук. Якщо в його голосі ви чуєте якісь дефекти, то будьте впевнені, він передасть їх вам. Взагалі більшість педагогів навчають учнів не тій манері, яка їм потрібна, а тієї, до якої звикли.
3
Займатися потрібно з задоволенням. Якщо спів викликає у вас дискомфорт, значить, щось ви робите неправильно. Не соромтеся говорити про свої відчуття викладачеві. Він допоможе подолати блоки, розслабити м'язи, розвинути діапазон і силу голосу.
4
Вибирайте репертуар відповідно до свого смаку і оглядкою на свої здібності. У пісні має бути елемент, над яким вам доведеться потрудитися. При цьому не вибирайте пісні, які явно не зможете зіграти: із занадто широкої теситурою, занадто високими або низькими кордонами, занадто віртуозними штрихами.
5
Займайтеся потроху щодня. У дні хвороби краще відмовитися від співу, особливо якщо хвороба пов'язана з органами черевної порожнини та дихальної системи.