Як розтягнути зображення.

Іноді в процесі створення презентації в Microsoft PowerPoint або роботи з текстовим матеріалом в Word, доводиться додавати малюнок або фотографію, яка дозволяє проілюструвати або візуально доповнити інформацію. Але не завжди стилістично картинка або фото підходить під створене оформлення презентації (текстовий документ).

Наприклад, у звіті про експертну вартості об'єкта оцінки необхідно помістити фотографії об'єкта - заміського будинку або гаража, а розмір зображення малуватий для сторінки, тобто не дає повного уявлення про об'єкт. Крім того, стилістично краще помістити фотографію праворуч, тоді як вставлена за допомогою послідовних команд: «Вставка» - «Малюнок» - «З файлу» фотографія розташовується зліва від краю сторінки. Можна розтягнути картинку за допомогою мишки, підвівши покажчик до кута фотографії та потягнувши за краї. Але в такому випадку, вставлене фото весь час буде розташовуватися в одному місці - верхній лівий кут є «заякоренних» на сторінці, не дозволяючи користувачеві перемістити фото в інше место.Чтоби розтягнути зображення правильно, необхідно змінити властивості картинки. Для цього наводимо мишкою курсор на фотографію і правою кнопкою викликаємо меню. Вибираємо «Формат малюнка», потім вкладку «Положення». У верхній частині в розділі «Обтікання» зображено становище вставляемой фотографії або картинки на аркуші. За допомогою мишки вибираємо потрібне, наприклад: «По контуру» або «Навколо рамки». Потім в нижній частині вкладки - «горизонтальне вирівнювання» ставимо прапорець навпроти необхідного положення, наприклад, «По лівому краю» або «По центру» і натискаємо ОК.Теперь контури картинки змінилися - чорний прямокутник зник, причому кути картинки (фотографії) і середини кожної сторони позначені невеликими кругами. З їх допомогою можна розтягнути зображення правильно. Для цього наводимо курсор мишкою на будь гурток і, утримуючи лівою кнопкою миші, розтягуємо в потрібну сторону (вгору, вниз, по діагоналі і т.д.). Таку картинку або фото можна поміщати в будь-якому місці документа або сторінки, зменшувати або розтягувати до межі листа. Її також можна прив'язати до певного місця на сторінці, щоб при додаванні тексту, вона залишилася на обраному місці. За допомогою форматування можна додати контури, вибрати параметри відображення, встановити відсоток прозорості та т.д.

Найбільш підходящий інструмент для різного роду деформації зображень - якійсь із графічних редакторів. Наприклад, Adobe Photoshop розтягне рисунок в будь-якому напрямку з мінімумом затрат вашого часу.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Adobe Photoshop
Інструкція
1
Після запуску графічного редактора вам треба відкрити в ньому потрібний файл зображення. Для цього клацніть розділ меню «Файл» і виберіть пункт «Відкрити». Це ж можна зробити за допомогою «гарячих клавіш» CTRL + O. У діалоговому вікні є можливість перегляду картинки ще до відкриття файлу. Знайдіть потрібний файл і натисніть кнопку «Відкрити».
2
Потім розкрийте розділ «Зображення» в меню Фотошопа і виберіть пункт «Розмір зображення». Цій дії відповідає комбінація гарячих клавіш ALT + CTRL + I, можете скористатися нею.
3
В віконці налаштувань розмірів є дві секції. Нижня зручніша при роботі з зображеннями, призначеними до висновку на друк. Верхня призначена для роботи з екранними розмірами зображень. Якщо ви збираєтеся використовувати картинку в комп'ютері (або комп'ютерах), то скористайтеся цією секцією. Якщо в чекбоксі «Зберігати пропорції» поставити позначку, то картинка буде розтягуватися пропорційно, тобто, коли ви зміните ширину, то значення в поле «Висота» зміниться пропорційно без вашої участі. Розміри можна змінювати як в абсолютних одиницях, так і у відносних - у відсотках від вихідного розміру. Вибравши одиниці виміру, встановіть потрібні вам значення, а потім натисніть кнопку «OK».
4
Якщо результат не сподобається, скасуйте цю трансформацію поєднанням клавіш CTRL + Z і спробуйте повторити з іншими значеннями ширини і висоти. Коли буде отриманий задовільний результат, збережіть його. Це можна зробити натисканням клавіш CTRL + S. Фотошоп запропонує вам змінити настройки якості зображення. Зробіть це, якщо є необхідність. Потім натисніть кнопку «OK» і процедура розтягування картинки буде завершена.