Як перевірити зайняті порти. Перевірка зайнятості портів.

Перевірити зайняті порти на комп'ютері можна кількома способами. Зокрема, якщо в ході перевірки виявиться, що деякі порти зайняті не системними або мережевими процесами, то можна припустити, що в системі вже знаходиться шкідливе програмне забезпечення.
Інструкція
1
Перш за все, щоб запобігти подібну ситуацію, необхідно щоб на комп'ютері було встановлено захисне програмне забезпечення. Причому, звичайно, бажано, щоб воно було ефективним. Справа в тому, що деякі безкоштовні антивіруси/фаєрволи в довготривалій перспективі просто не справляються зі своїм завданням, відповідно є ймовірність проникнення вірусу в систему. Для якісного захисту підійде Kaspersky Internet Security. Проте можливо, що до установки подібного забезпечення, шкідливі програми вже проникли у відкритий порт.
2
Для швидкої перевірки підійде тест портів в режимі онлайн. Потрібно пройти по посиланню http://2ip.ru/port-scaner/і чекати результатів. Якщо в ході аналізу виявляється порт (окремо відзначений червоним кольором), то значить у вас дійсно є відкритий порт - потенційна загроза безпеки операційної системи. Такий порт необхідно закривати в терміновому порядку. Також це говорить про неефективного вашого захисту.
3
Щоб позбутися проблеми в терміновому порядку, необхідно встановити утиліту Windows Worms Doors Cleaner (за посиланням http://2ip.ru/download/wwdc.exe). Додаток не вимагає установки і просто в зверненні. Після того як ви закриєте шкідливий порт (виявлений в ході тесту) необхідно перезавантажити комп'ютер.
4
Після тимчасового і швидкого рішення потрібно встановити якісне програмне забезпечення для підтримки подальшої безпеки операційної системи, тобто уникнути повторення ситуації. Також, щоб позбутися наслідків шкідливих дій, слід перевірити систему за допомогою деяких утиліт (наприклад, AVZ, IObit Security 360). Через AVZ також слід відключити «анонімного користувача» в настройках (якщо він включений).
Перевірити зайняті порти можна кількома способами. Періодично перевіряти порти в цілях безпеки просто необхідно, оскільки, працюючи в інтернеті, є можливість, що через відкритий порт до вас передаватимуть віруси чи інше шкідливе програмне забезпечення.
Інструкція
1
Найважливішим пунктом даної проблематики є захист вашого комп'ютера. Щоб спочатку не було можливості проникнути в операційну систему різним вірусам, потрібно мати хорошу систему захисту. Важливо враховувати, що захист має бути ефективна. Часто з таким завданням не справляються безкоштовні антивіруси або фаєрволи невеликого розміру. Тому бажано встановити собі на комп'ютер антивірус начебто Kaspersky Internet Security, а з фаєрволом досить ефективний Outpost Firewall.
2
Найпростіше перевірити на наявність відкритих і відповідно потенційно небезпечних портів - це зробити онлайн тест за допомогою сайту http://2ip.ru (за посиланням http://2ip.ru/port-scaner). Можливо, в ході аналізу будуть виявлені потенційно небезпечні порти , які слід було б закрити. Після завершення тесту запишіть окремо порти , позначені червоним кольором, оскільки саме їх необхідно закривати. Якщо портів написаних червоним кольором немає, то тоді відкриті порти не загрожують вашій системі.
3
Позбутися відкритих і потенційно небезпечних портів відразу (як тимчасове рішення) можна за допомогою невеликої утиліти Windows Worms Doors Cleaner що не вимагає установки (за посиланням http://2ip.ru/download/wwdc.exe). Коли відкриєте додаток, потрібно закрити порти , які відзначилися в тесті червоним кольором. Потім перезавантажити комп'ютер.
4
Подальша профілактика операційної системи необхідна, оскільки в системі знаходився відкритий порт, можливо використовуваний шкідливими програмами. Найбільш небезпечна функція системи, яку активують подібні додатки - це т.зв. «Анонімний користувач». Найкраще його відключити за допомогою невеликої утиліти AVZ (http://z-oleg.com/secur/avz/download.php).