Як відкрити кулінарію.

Для ефективної роботи кулінарії при її проектуванні важливо врахувати всі необхідні цехи і підсобні приміщення. Дуже часто власники кулінарій підвищену увагу приділяють оформленню залу, під який відходить і левова частка площі. В цьому криється помилка.
Вам знадобиться
  • приміщення, обладнання, дизайн-проект, бізнес-план, маркетинговий план, персонал
Інструкція
1
Підберіть приміщення з необхідними потужностями. Для організації кулінарії знадобиться технологічне обладнання, яке споживає досить багато електрики. Тому приміщення, в якому є обмеження, не підійде. Але можна скоротити споживання, якщо вибрати теплове обладнання, що працює на газі. В такому випадку необхідно затвердити так званий «газовий проект».
2
Складіть асортиментний перелік продукції, розбивши її на категорії: напівфабрикати з сирих продуктів; напівфабрикати з термічно оброблених продуктів і т.д., а також підкатегорії, згідно сировини, з якої ті виробляються. Якщо в відкитій кулінарії збираєтеся робити кондитерський відділ, складіть перелік і для нього. Від цього залежить специфікація виробничого і торгового устаткування, необхідного для організації кулінарії.
3
Проаналізуйте, чи достатньо вам площ для наміченого асортименту. Запросіть проектувальника для виробництва. Як правило, послуги з проектування безоплатно надає компанія - постачальник обладнання. Але коли звертаєтеся в подібну фірму, у вас має бути початкова бачення того, що хотілося б отримати в результаті, до якого результату прийти. Працівники компанії допоможуть з технічною стороною здійснення задуманого.
4
Оформіть торговий зал відповідно до концепції кулінарії. Щоб торгівля йшла добре, він повинен бути ергономічним, зручним для покупців. Паралельно відпрацюйте рецептури на страви і напівфабрикати. Для цього вам знадобиться технолог.
5
Підходьте до найму персоналу з усією відповідальністю. Чи не намагайтеся брати на роботу кандидатів, які викликають у вас лише зовнішні симпатії. Інтуїція - це добре, але в рекрутингу набагато правильніше покладатися на профільну освіту, доказуваний досвід роботи і позитивні характеристики претендента. Не варто скидати з рахунків і його соціальний стан, захоплення, особистісні якості. Людина, яка постійно прагне до нових знань, щиро зацікавлений темою, в якій працює, уміє добиватися поставлених цілей і результатів, - ось, хто вам потрібен, щоб відкрити хорошу кулінарію.
Зверніть увагу
Не старайтесь осягнути неосяжне, - в невеликому приміщенні не варто намагатися розмістити всі можливі цеху. Якщо є дефіцит площі, обмежтеся одним кулінарним напрямком. Але виробляєте свою продукцію на найвищому рівні.
Корисна порада
Складаючи бізнес-план кулінарії, найдетальніше розпишіть асортимент, який збираєтеся в ній виробляти і реалізовувати. Від цього залежить планування виробничих цехів.
Лавровий лист - висушене листя вічнозеленого чагарнику, що росте в субтропічному кліматі. Завдяки незвичайному запаху і присмаку, листя цієї рослини з давніх часів використовуються в кулінарії для додання блюдам пікантного смаку і аромату.
Цінність лаврового листа в тому, що навіть в сушеному вигляді він зберігає всі корисні властивості, оригінальний запах і смак. В основному в кулінарії використовують сухі лаврове листя, але іноді застосовують свіжі та перемолотие.Лавровий лист кладуть практично в усі супи і бульйони, виняток становлять лише молочні. Використовують як прянощі при готуванні страв з м'яса, риби і морепродуктів. В молотом вигляді додають в паштети, шпик і ковбаси. Лавровий лист також відмінно поєднується з тушкованими або смаженими овочами, бобовими. Ну і, звичайно, є незамінним інгредієнтом різних соусів і кетчупів. Крім цього, така приправа використовується навіть в деяких видах десертов.Благодаря антисептичним властивостям і неповторному пряному аромату сушені листи лавра застосовуються при консервації різних продуктів. Їх кладуть при засолюванні та маринуванні огірків, буряка, кабачків, капусти, грибів і томатів, в консервовану рибу і м'ясо (тушонка) .Лавровий лист робить блюдо ароматним і смачним, додаючи йому пряний, трохи гіркуватий присмак. Але, як і будь-яку іншу приправу, його потрібно додавати правильно і в потрібній кількості, інакше можна тільки зіпсувати смак страви, перетворивши його в гіркий і неприємно пахне продукт.В перші страви лавровий лист додають не раніше, ніж за 5-10 хвилин до закінчення варіння. А по закінченню 10 хвилин дістають звідти, щоб суп мав тільки легкий аромат. В другі страви і соуси дану приправу можна покласти і раніше. При консервації або засолюванні приправа додається під час заливки овочів маринадом, і залишається там на протязі всього зберігання. Середня кількість лаврового листа на одне блюдо - 1-2 листочка, в соуси можна покласти і більше, якщо це передбачено рецептом.Хранят лавровий лист при температурі 10-15 градусів в сухому і темному місці. Вологість повітря при цьому повинна бути 70-75%.