Як зробити крокви для даху. Крокви на дах.

При покрівельних роботах обов'язково потрібно знати, як правильно робити крокви . Від того, наскільки правильно буде виконана робота, залежатиме довговічність покрівлі. При установці крокв потрібно бути особливо уважним. Робити крокви можна з дерева, металу і залізобетонних конструкцій.
Інструкція
1
Досить часто крокви роблять змішаними. Кожна споруда повинна мати певне призначення. Вибирати вид матеріалу для кроквяної системи потрібно залежно від призначення споруди. Найчастіше крокви роблять з дерева. Саме дерев'яні крокви є найбільш екологічними і довговічними. Дерев'яні крокви повинні бути грамотно оброблені. До того ж, необхідно правильно вибрати деревину.
2
Крокви повинні правильно кріпитися. Якщо між опорами проміжок менше 650 сантиметрів, то має застосовуватися конструкція похилих крокв.
3
Якщо даховий проліт має висоту від семи до дванадцяти метрів, то застосовують висячі опори. В цьому випадку додаткові опори не встановлюються. Також потрібно відзначити їх конструктивну відмінність від похилих крокв. Справа в тому, що відбувається вертикальне тиск, який чиниться крокви ми на опорні бруси.
4
Найважливішим елементом крокв висячого типу є кроквяні ноги. Кроквяні ноги потрібно вміти правильно кріпити. На даний момент вони кріпляться кількома способами. Найчастіше кроквяні ноги кріплять на мауерлат, простіше кажучи, на опорну балку. Ця балка виготовляється з бруса, який має перетин в 150-160 міліметрів. Кроквяні ноги можуть бути закріплені на верхню обв'язку в рубаних, брусових або каркасних будинках
5
При виборі матеріалу для майбутнього крокви , найкраще звертатися до проектувальників. Саме вони можуть грамотно зробити підрахунки навантаження, підказати оптимальне кріплення крокви та надати план пристрою кроквяної системи. Якщо розрахунки зроблені невірно, то кроквяні ноги можуть не витримати вагове навантаження на дах.
Основний і несучої частиною конструкції даху є крокви . Правильне їх закріплення дозволить рівномірно розподіляти навантаження і утримувати покрівлю на місці при поривах вітру. Для з'єднання різних елементів кроквяної конструкції існують свої прийоми і правила.
Вам знадобиться
  • - Дерев'яні бруси;
  • - антисептичний розчин;
  • - ножівка;
  • - будівельний рівень;
  • - рулетка;
  • - металеві пластини;
  • - металеві куточки;
  • - болти;
  • - шпильки з різьбленням;
  • - шайби.
  • -
Інструкція
1
Вибираючи перетин крокв, орієнтуйтеся на конструкцію конкретної даху і довжину прольоту. Як правило, товщина крокви становить не менше п'яти, а ширина - п'ятнадцяти сантиметрів. Деревина, з якої вони виготовлені, не повинна бути зовсім мокрій і дуже сухе, оскільки дерево може деформуватися. Обов'язково перед монтажем обробіть крокви спеціальним антисептичним розчином.
2
Підготовлені запилених крокви необхідно укладати на кілька точок. Для створення верхньої точки на необхідній висоті виставте за рівнем коньковий брус. Нижня точка - мауерлат. Для середньої точки зробіть до потрібного рівня крісло або тимчасову підпірку під скат даху або під дещо крокв. На відміну крісла і мауерлата, які залишаться в конструкції, тимчасові підпори і коньковий брус можуть бути вилучені після закріплення крокв. Якщо дозволяє конструкція даху, можна зістиковувати крокви від протилежних скатів відразу, без зведення конькового бруса.
3
Розтяжки, крісла і розкоси можна робити як після монтажу всіх крокв, так і відразу. В деяких конструкціях встановлюються готові ферми. Ферма складається з крокв, розкосів і розтяжок і збирається за шаблоном. Всі елементи міцно скріплюються між собою, а потім в зібраному вигляді монтуються на дах.
4
Кріплення крокв повинні виконуватися надійно і якісно. Не можна використовувати підкладки, які деформуються з часом. Важливо, щоб прилягання запілів було щільним і точним. Кріпити крокви до крісел, стільців, мауерлату, розтяжок і між собою потрібно за допомогою спеціальних кронштейнів, куточків, шпильок з різьбленням, болтів і металевих пластин.
5
При кріпленні крокв болтами і гайками обов'язково використання шайб або пластин з металу. Це запобіжить їх утоплення в деревині. Цвяхи можна використовувати тільки для тимчасового кріплення в ході монтажу. Згодом їх необхідно замінити спеціальними кріпильними елементами. При нарощуванні крокв в довжину виконуйте з'єднання внахлест. При цьому накладайте крокви не менше як на метр і скручуйте як мінімум двома болтами.
6
Для кріплення крокв в нижній точці необхідно запилювати «сідла», які повинні забезпечувати щільне прилягання крокв на мауерлат. Якщо на всіх схилах кут даху однаковий, зробіть шаблон і по ньому виконуйте запив на всіх крокви х. Запиливают не глибше, ніж на чверть ширини крокви . Кріплення крокв на нижній і середній точках виконуйте спеціальними металевими куточками. На конику з'єднуйте крокви встик і між собою закріплюйте їх металевими пластинами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uP3hf7X5LHY