Як зробити пилораму своїми руками.

Серед народу великою популярністю користується саморобна пилорама. Така популярність досягнута в основному завдяки легкості виготовлення. Збирають саморобну пилораму найчастіше наспіх, при цьому використовують низькоякісний метал.
Інструкція
1
На шину пилки прикріплюють спеціальну рамку, яка зроблена з металу. Товщина дошки визначається зазором між рамкою і шиною. Саморобна пилорама служить не більше трьох місяців, оскільки використовуються дешеві матеріали. Вони починають виходити з ладу.
2
За основу пилорами беруть рейки з куточка, довжина якого становить 50 міліметрів. Встановлюють його стороною вгору. Велика увага приділяється установці коліщаток. Вони не повинні стиратися об куточок. Найчастіше установку виконують ребром кута вгору. В цьому випадку коліщатка не стирається. У якості «шпал» використовують профільну трубу розміром 25х25 міліметрів. Між профільної трубкою приварюють полдюймовой трубу, на якій повинні бути кріплення колоди у вигляді нігтів. Кріплення повинні вільно переміщатися і нахилятися. Затиск дерева повинен діяти після того, як виробляється удар молотком по кріпленню. Затиск самозаклинюється.
3
Профільні трубки використовуються як рейки. На виступах розміщуються регулювальні болти, які мають розмір М14х100 міліметрів. На профільні трубки встановлюються «містки». Саме на них будуть укладатися колоди. Останні два «містка» розташовуються на відстані 50 сантиметрів. Це необхідно для тог, щоб зручно було розміщувати короткі заготовки.
4
Оригінальні шківи мають діаметр 30-32 сантиметрів. Проводиться їх сточування на токарному верстаті. Надітий ремінь після цієї операції повинен виступати на пару сантиметрів. Корпуси шківів привариваются до трубок. Конструкція повинна вільно переміщатися по горизонтальній направляючої, зробленої з полдюймовой труби. Вона може фіксуватися болтами. Правий шків повинен автоматично натягатися. Для цього потрібно встановити пружину від амортизатора. Лівий же шків повинен фіксуватися. Однак він може переміщатися при зміні розміру стрічкової пилки. Шківи встановлюються паралельно. Однак для того, щоб не злітала стрічка, вони виконуються з нахилом в 3 градуси.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uYWVMWtUlUs
Устаткування для виробництва коштує досить чималих грошей, тому для організації справи в «домашніх умовах» (наприклад, якщо будується садовий будинок або робиться серйозний ремонт) багато майструють верстати та пр. Необхідні речі самостійно. Найпоширенішим і затребуваним є деревообробний верстат - пилорама.
Інструкція
1
В підставу станини для пилорами використовуйте два сталевих швелера височиною 140-180 мм і довжиною 8 метрів. Це можуть бути куточки 50Х100 мм, дві рейки, розгорнуті їх підошвою кверху.Обратіте увагу, що заготовки повинні бути прямими.
2
По всій довжині швелера потрібно просвердлити отвори діаметром 14-16 мм, при цьому отвори повинні бути точно в ряд і розміщуватися на рівній відстані з кроком приблизно в 1-1,5 метра.
3
Зробіть стяжки за кількістю отворів за допомогою відрізків від водопровідної труби 3/4 з довжиною по 25 сантиметрів. Для з'єднання стяжки можна застосовувати різьбові шпильки довжиною 290-340 міліметрів або ж болти, залежно від обраного матеріалу.
4
Зібрані напрямні необхідно поставити на стійки, складені або зварені на болтах М12 з швелерів, куточків або труб. При цьому число стійок має обумовлюватися довжиною станини. В даному варіанті потрібно 4 штуки.
5
Крайні стійки повинні бути на відстані 80-100 см від кінця напрямних. Для додання станині обходимой жорсткості, ставляться розкоси. Доцільніше збирати станину відразу на місці установки, так як вона дуже багато важить.
6
Для забезпечення горизонтальності напрямних, потрібно підкладати під стійки бруски або дошки, так же при необхідності можна підкопати грунт.
7
Наступним вузлом пилорами буде рухлива віз. Її можна зробити на базі металевої плити завтовшки в 4,6 сантиметра, при всьому цьому довга вози повинна варіюватися в межах 600 мм, ширина вози зобов'язана виходити за швелери приблизно на 10 міліметрів з усіх боків. Так підбором товщини затискних пластинок і прокладок возі підтримується вільний рух уздовж довжини напрямних. Тут вже варто спостерігати за тим, щоб проміжок був якомога менше.
8
Необхідно дивитися за тим, щоб товщина пластинки була приблизно на 0,5 мм більшою, ніж товщина стелажів швелерів.
9
Стягувати затискні пластинки і прокладки потрібно за допомогою гвинтів М8. Щоб віз мала можливість переміщатися знизу, до її базі, за допомогою гвинтів, потрібно буде закріпити упор-куточок 40Х40 мм. Крім того воза рекомендовано ставити на підшипники або ж ролики.
10
Поверх вози приваріть 2 куточка, необхідні для кріплення самого електродвигуна.
11
Щоб невимушено переміщати віз з дисковою пилкою і движком, застосовують ланцюг, наприклад, ланцюг від комбайна. Її потрібно гарненько натягнути, щоб цілком ліквідувати хід штурвал. Його потрібно буде монтувати на одній втулці у бічних зірочок, що знаходяться з усіх країв напрямних.
12
Зручність в роботі можна забезпечити за допомогою фіксування колоди, яке надалі передбачається обробляти. Фіксування робиться на базі труб з поперечником в межах 35-40 мм, в які потрібно буде вставити рухливі штанги - вони будуть гальмуватися на потрібній вишині допомогою гвинта М8.
13
Поверх на штанзі розмістіть кулачкові механізми затиску і притиски. Протяжність притиску повинна бути приблизно 15 мм. Неодмінно, слід пам'ятати про пилі і движку. Для цієї збірки зразково підходять пила з диметром 1 метр, і Ел-двигун з потужністю 10 кВт. Не потрібно засмучуватися, в разі якщо не вийде знайти ці агрегати, можна просто влаштувати станину поменше, беручи до уваги габарити девайсів.
14
При всьому цьому працювати на такому приладі не складно, необхідно просто укласти колоду на ложе, а потім зафіксувати зажимами, далі включити електродвигун і переміщати візок, повертаючи штурвал.
15
Пересувати віз можна в 2 сторони. Дбайте про те, щоб пила була гострою, і, звичайно, слід пам'ятати про правила безпеки.
16
За допомогою цієї пилорами можна зробити брус, рейки, дощечки майже всіх обсягів.