Як налаштувати першу струну гітари. Як міняти струни на дванадцятиструнну гітарі.

Гітара - струнно-щипковий інструмент, підрозділяється на кілька видів, залежно від розмірів корпусу і кількості струн. Кожен вид гітари має свій власний лад, в тому числі тон першої струни.
Інструкція
1
Найпоширеніша гітара - шестиструнна. Її підвиди - класична, акустична, напівакустична, електрична і т.п. Всі вони будуються за однаковим принципом, а перша струна у них повинна звучати як нота «мі» першої октави. Для настройки від іншого інструменту (частіше фортепіано) ви можете зіграти цю ноту на ньому, а потім, смикаючи струну, натягнути її до відповідного звучання. Чим сильніше натягувати струну, тим вище звук. Для настройки по такому принципу важливо, щоб інструмент, за яким ви орієнтуєтеся, сам був налаштований і звучав правильно.
2
Для настройки від камертона, що звучить по ноті «ля», вдарте його про що-небудь м'яке (наприклад, про зап'ясті) і наблизьте (але не притулятися!) До вуха. Запам'ятайте звук, можете навіть заспівати. Затисніть п'ятий лад гітари і перевірте, щоб він звучав так само. Якщо ні, підтягніть струну. Такий спосіб настройки вимагає від музиканта гарного музичного слуху і пам'яті.
3
Для настройки від тюнера просто підключіть гітару до апарата і дерните першу струну. Тюнер покаже, яким звуком грає струна. Підтягніть її, постійно посмикуючи, поки не досягнете потрібного тону.
4
Семиструнна гітара налаштовується за таким же принципом, але на ноту «ре» першої октави замість «мі». В дванадцятиструнну гітарі перша струна настроюється по ноті "мі" першої октави.