Як лікувати нав'язливі стани. нав'язливі думки лікування.

Нав'язливі стану характеризуються мимовільним виникненням негативних думок, спогадів, страхів і т.д. Вони можуть спостерігатися у цілком здорових людей. Можна "прокручувати" в голові знайому мелодію або думати про минулий або майбутню подію. Це нормально. Подібні думки проходять самі по собі. Якщо ж нав'язливі стану приймають постійний характер і викликають болісні переживання або тривогу, то потрібно негайне лікування.
Інструкція
1
Нав'язливі стану лікуються трьома способами: медикаментозною терапією, когнітивно-поведінкової терапією і суміщенням медикаментозного і когнітивно-поведінкових методов.Медікаментозное лікування призначає лікар. У більшості випадків медикаментозна терапія призводить до істотного поліпшення самопочуття хворого і до значного зниження навязчивостей. Медикаментозна терапія допомагає в 55-65% випадків. При медикаментозному лікуванні можливі побічні ефекти. Однак грамотно сплановане лікування мінімізує можливі ризики.
2
Когнитивно - поведінкова терапія усуває проблему без медикаментозного втручання. Цей метод лікування вчить пацієнта правильному мисленню і поведінці під час нападів нав'язливих розладів. Нав'язливі стану поглиблюються через бажання пацієнта звести до мінімуму дискомфорт від нав'язливих думок шляхом вчинення тих чи інших дій. Когнітивно-поведінкова терапія змушує пацієнта усвідомлено відмовитися від виконання звичних дій. В результаті нав'язливі стану у пацієнтів зникають повністю. Когнітивно-поведінкова терапія - найбільш ефективний і кращий метод лікування нав'язливих станів, однак більш складний. Дана терапія вимагає від пацієнта виконання серйозних психотерапевтичних процедур. Не всі готові витримати подібне випробування. Тому ефективність цього методу складає 75-85%.
3
Існують запущені випадки, коли необхідний комплексний підхід до лікування нав'язливих станів. І тоді призначається суміщене лікування - медикаментозне і не медикаментозне. Дослідження показали, що метод когнітивно-поведінкової терапії більш результативним без використання медикаментів. Однак якщо пацієнт звернувся за допомогою надто пізно, без медикаментів не обійтися. Тому, чим раніше почнеться лікування, тим швидше і успішніше буде одужання.
Зверніть увагу
Як правило, нав'язливим станам більше схильні представниці слабкої статі і жителі мегаполісів.