Як малювати хохлому.

Хохломская розпис - сажа, кіновар, золото, іноді соковита зелень. Обробні дошки, ковші, чаші, ложки, дерев'яні стільниці та стільці, розписані під хохлому , зроблять ваш будинок радісним і яскравим. Технологія, яку здавна використовують хохломские майстра, створювалася століттями, і для неї потрібні матеріали, які не завжди можна вільно знайти в продажу. Але можна зробити стилізацію під цю розпис. Якщо її зробити якісно, то відрізнити від справжньої зможе тільки досвідчений експерт.
Вам знадобиться
  • - Папір;
  • - Гуаш;
  • - Дерев'яна дошка;
  • - Акрилові фарби;
  • - Кисті;
  • - Картинки з зображенням хохломського розпису або предмети;
  • - Лак.
Інструкція
1
Розгляньте кілька предметів з хохломського розписом. Зверніть увагу на візерунок і на кольори. Фарб застосовується дуже мало, в основному три кольори. Іноді до них додається зелений, але він не обов'язковий. Основа хохломського розпису - трав'яний орнамент. Подивіться, як химерно вигинається основна гілка, від якої відходять інші елементи орнаменту. Ця гілка називається коренем. Елементи орнаменту - листочки, квіточки, ягідки. Деякі з них майстри прорисовують вручну, інші можна зробити штампом. У селах штамп роблять з гриба-дощовика, а в міській квартирі цілком можна зробити відповідний по формі ватяний тампон, вирізати шматочок губки або просто згорнути паличку з тканини.
2
Перший візерунок спробуйте зробити на папері. Попередньо аркуш паперу покрийте шаром чорної, червоної або жовтої гуаші. Якщо ви збираєтеся прикрашати розписом обробну дошку, можна і аркуш паперу зробити такої ж форми. Намалюйте основний елемент - це може бути великий квітка, стилізована птах, суцвіття або гроно ягід. Від нього накидайте основну гілку. Постарайтеся, щоб вона гармонійно розташовувалася на аркуші і ніде не переривалася. Проведіть її тонким пензлем.
3
Від основної гілки зробіть плавні відгалуження. Прорисуйте ці лінії фарбою. Розташуйте ягоди і квіти. Ягоди, великі і маленькі, можна зробити за допомогою штампа або тампона. Ягоди можна зробити червоними, листя - жовтими. Зверніть увагу на те, як малюються травинки - вони не зливаються один з одним, кожна малюється окремо і плавно згинається. Накидайте кілька травинок олівцем, обведіть їх пензликом. Якщо ви впевнено це робите, далі відразу малюйте пензликом. Листочки і пелюстки квітів можна зробити за трафаретом. Вирізати трафарет можна з товстого картону. Користуватися їм необхідно акуратно, попередньо давши висохнути вже намальованим деталям. Якщо візерунок вийшов одразу, можна наступну роботу робити по дереву акриловими фарбами.
4
Покрийте дерев'яний предмет, який ви зібралися розписувати, чорної, жовтої або червоної акриловою фарбою. Дайте фарбі просохнути два-три дні. Якщо у вас відразу вийшло малювання на папері, то і на дошці повинно вийти, так як принцип нічим не відрізняється, ну хіба що фарби повинні сохнути довше, ніж гуаш. Точно так же почніть малювати з основного елемента, потім намалюйте стебло і відгалуження. Чим химерніше вони будуть згинатися, тим краще. Жорсткого чергування елементів орнаменту в хохломського розпису немає, але малюнок повинен бути дуже гармонійним. Розташуйте листя, ягоди, квіточки так, щоб вони не наповзали один на одного. По кореню намалюйте травинки. Дайте роботі висохнути, після чого покрийте її безбарвним меблевим лаком.
Корисна порада
Якщо намалювати на папері орнамент у вас не вийшло, але прикрасити будинок все-таки хочеться, скачайте відповідний малюнок з Інтернету, збільште його до потрібного розміру і роздрукуйте. Переведіть на дошку за допомогою копірки. Якщо дошка м'яка, малюнок можна продавити по вже пофарбованої дошці. Але взагалі-то попередніх начерків краще взагалі не робити. Хохлома тим і хороша, що виникає як би спонтанно; Предмети з пап'є-маше можна розписувати гуашшю, а після покрити лаком.