Як здати сесію. тяжко здавати сесії.

Коли нічого не знаєш - важко. Коли все знаєш - краще всього скласти іспити достроково і добре відпочити під час сесії. Коли знаєш не більше і не менше інших, але дуже хвилюєшся - найскладніше.

Зазвичай саме хвилювання, а не відсутність знань перешкоджає успішній здачі іспитів і заліків. Особливо це стосується першокурсників, для яких сам факт іспиту - стрес, навіть тоді, коли предмет - не найважчий. Посмішка викладача здається зловісною усмішкою, а питання в білеті - китайською грамотою.

Як не боятися викладача на іспиті?

Правило перше: будьте впевнені в собі. Потрібно завжди пам'ятати про те, що екзаменує вас людина страждає нітрохи не менше, а може навіть і більше, ніж ви. Подумайте самі: слухати нескладний лепет тріпотливих неуків - що може бути сумніше? Тому відразу ж постарайтеся розташувати викладача до себе. Зробити це неважко. Зберіться і відповідайте на питання квитка чітко і виразно. Можете бути впевнені: якщо відповіді не будуть кардинальним чином відрізнятися від теми квитка, ваша тактика зіграє потрібну роль, неточності і невірності екзаменатора не збентежило. В окремих випадках він може їх навіть не помітити.

Здати сесію нескладно, якщо рівномірно розподілити сили

Готуючись до першого іспиту, не варто забувати про те, що він не єдиний. Глибоке всебічне вивчення предмета само по собі дуже похвально. Але якщо інформації виявиться занадто багато, готуватися до подальших іспитів буде складно. В результаті ви зможете на відмінно здати перший іспит і завалити наступні. Не забувайте про те, що вам необхідно здати сесію без хвостів, а не один-єдиний іспит, нехай навіть ваші знання з цього предмету будуть бездоганними.

Успішно здати сесію допоможе здоровий сон

Найпоширеніша омана першокурсника: ніч перед іспитом - найкращий час для підготовки і закріплення знань. Тим більше що спати все одно зовсім не хочеться: як тут заснеш, коли завтра таке відповідальна подія, як іспит з опору матеріалів або біохімії? А якщо вже все одно не спиш - краще ще раз прочитати книгу або конспект. Результат такої безсонної ночі - «порожня голова», незадовільна оцінка і необхідність перездавати предмет, який, можливо, ви знаєте зовсім непогано. Здоровий і міцний сон перед іспитом - основне правило тих, хто хоче здати сесію без хвостів. Не спиться? Не здумайте приймати снодійне. Прогуляйтеся по свіжому повітрю, увімкніть спокійну тиху музику і постарайтеся забути про завтрашній день - ви заснете легко і швидко. Якщо тільки ваші знання з дисципліни, яку ви будете здавати на наступний день, не рівні нулю, проблем на іспиті не виникне.