Як розібрати дверний замок. Як розібрати виразний замок самому.

При необхідності замінити дверний замок або усунути неполадку у вже наявному часто потрібно розібрати сам механізм дверного замка. Неважливо, яка його конструкція - необхідний певний набір знань, щоб не пошкодити механізм, а навпаки - покращити його. Координуючи ваші дії з декількома простими кроками, ви зможете самостійно провести дану операцію.
Інструкція
1
Перевірте можливість усунення неполадки, не знімаючи замок з двері. Наприклад, якщо замок навісний, а не виразний, усі його основні механізми цілком доступні для вас без зайвих операцій з його демонтажу з двері. Хоча й зняти подібні види замків не так вже й складно. За допомогою викрутки зніміть верхній захисний корпус замку або відкрутіть кілька кріплень, якщо вони є. Поступово вийміть засув і опорний механізм замка. В дійсності пристрій досить просто і яких-небудь дрібних, складним чином прибудованих деталей ви не знайдете. Однак запам'ятайте, в якій послідовності ви виймали частинки. Буде не зайвим навіть сфотографувати те, як замок виглядав на початковій стадії.
2
Починайте демонтаж замка, якщо він побудований за врізного принципом. Будьте гранично акуратні - не зашкодить метал і все взаємодіючі з замком зони для подальшої зворотної установки замка. Сам процес розбирання механізму фактично такий же, як і в попереднього, а можливі розходження залежать лише від особисто вашої моделі.
3
Зверніться до інструкції, якщо ваші двері оснащена "особливими" видами замків. Замки-невидимки і електрозамки можуть давати збої, так як дані технології прийшли до нас не так давно, і саме з цієї причини до кожного з таких захисників, куплених у офіційного дилера, в комплекті повинна бути інструкція по вирішенню раптових проблем. Якщо даної інструкції у вас не спостерігається, зверніться до інтернету. Швидше за все, ви швидко і без одного знайдете схему вашої моделі.
Для ремонту, заміни або переустановлення в протилежну сторону (часто такі ручки з одного боку обладнані барабанним запірним механізмом під ключ) круглої дверної ручки необхідно її розібрати.
Вам знадобиться
  • хрестова і плоска викрутка, спеціальний ключ з упором для збирання і розбирання (йде в комплекті до ручки)
Інструкція
1
Подденьте плоскою викруткою і зніміть декоративну накладку ручки з засувок з боку ручки з простим, без ключа, поворотним фіксатором. Спеціальним ключем або іншим гострим і тонким предметом натисніть на відкрився стопор. Одночасно потягніть за ручку. Зніміть її. Плоскої або хрестової викруткою відкрутіть 2 гвинти з боку знятої ручки. Зніміть з дверей розкручені половинки ручки. Відкрутіть шурупи, що кріплять засувку, вийміть з дверей.
2
Для розвороту ручки встановіть її в двері в зворотному порядку. Спочатку вставте засувку, скошеної стороною язичка в сторону закривання двері і прикрутіть її 2 шурупами. Потім вставте половину ручки, в якій знаходиться барабанний механізм для ключа з необхідною боку дверей. З протилежного боку вставте притискну частину і закрутіть її 2 гвинтами. Слідкуйте за тим, щоб ручка легко поверталася і поверталася в початкове положення. При необхідності відцентруйте її, злегка зрушуючи з боку в бік. Надіньте декоративну накладку. Вставте решту ручки на прикручену до дверей притискну частину. Слідкуйте за тим, щоб квадратна трубка з плоскою пластиною правильно встали в неї. Для цього проверніть ручку фіксатора ручки так, щоб проріз в ньому встала з квадратною виїмкою в тому ж положенні, як і у квадратної трубки з плоскою пластиною.
3
Одягніть ручку. Коли вона впреться в стопор, утопите його, натиснувши поперек осі притискної частини. Потім повністю, до упору, засуньте знімну частину ручки на притискну частину. Поєднайте по пазу і надіньте до упору декоративну накладку. Перевірте надійність фіксації. При необхідності злегка стисніть фіксуючі ризики декоративної накладки. Перевірте точність роботи фіксатора повороту ручки з обох сторін: як з боку простого фіксатора, так і з боку барабанного механізму з ключем.