Як зв'язати шапку.

Для того, щоб зв'язати шапку, нам необхідно вибрати пряжу. Давайте зупинимося на простому варіанті в'язання шапки, модель якої буде облягати голову і мати відворот-ролик.

Для того, щоб зв'язати шапку, нам необхідно вибрати пряжу. Якщо ви збираєтеся в'язати шапку перший раз, то краще не використовувати тонку пряжу. Краще використовувати камвольную або об'ємну пряжу - виріб зв'яжеться швидше, а петлі будуть наочніше. Враховуйте те, що шапка з вовни буде набагато тепліше, ніж з бавовняної нитки. Купіть кругові спиці. Давайте зупинимося на простому варіанті в'язання шапки, модель якої буде облягати голову і мати відворот-ролік.Для визначення деяких петель, вам знадобляться маркери петель. Можна замінити маркери на англійські шпильки або шматочки пряжі іншого кольору. Щоб ваша шапка не вийшла маленького розміру на голову немовляти або навпаки сильно велика, необхідно виміряти обсяг голови в сантиметрах, потім взяти кругові спиці і пряжу і зв'язати невеликий зразок. Порахуйте кількість петель на один см. Тепер помножте обсяг голови в сантиметрах на кількість петель на кожен сантиметр, ви отримаєте кількість петель для вашої шапки. Округліть кількість петель до числа кратне 8, це полегшить надалі зменшення петель. Краще округляти в меншу сторону, оскільки шапка трохи розтягнеться і буде як раз.Начінаем в'язати. Наберіть петлі на спиці, з'єднайте кінцеву петлю з початковою, щоб вийшов круг. Намагайтеся не перевернути і не перекрутити петлі, оскільки цю помилку не виправити надалі - доведеться все розпускати і в'язати заново. В'яжемо лицьовими петлями по колу. Принадність методу в'язання на кругових спицях полягає в тому, що поки ви довязивайте коло, початок само собою починає завертатися в ролик, в підсумку утворюючи потрібним нам відворот-ролик. Для одвороту-ролика потрібно кілька зайвих сантиметрів в'язки, щоб наш виріб не вийшло коротким. Приміряйте шапку, коли ви зв'яжете полотно приблизно 15-17 см. Якщо полотно все ще короткий, продовжуйте в'язати, а якщо довжина шапки вас влаштовує, то починайте збавляти петлі. Якщо ж полотно виявиться довгим - не турбуйтеся, можна побільше закрутити отворот.Следующій ряд буде зменшуватися, тому необхідно розмістити маркери через кожні вісім петель. В'яжіть до двох останніх петелек перед маркером, а потім зробіть зменшення. Далі зменшуйте таким же чином по всьому колу. І так в кожному ряду, поки не довяжете до верху шапки. У міру зменшення ви побачите, що дірка в кінці шапки стає все менше. Коли коло звузитися до такої міри, що в'язати стане проблематично, витягніть гнучку частину спиці з виробу, зібравши полотно в невеликі складкі.Когда на спицях залишиться чотири петлі, можна відрізати нитку пряжі. Потім взяти голку або гачок і протягнути кінець пряжі через 4 петельки по ходу в'язання, щоб втягнути дірку і завершити верх шапки. Гачком витягніть хвіст нитки всередину вироби, відрізавши зайве і залишивши 10 см довжини - вплетіть в полотно вироби з виворітного боку. Як ви бачите, зв'язати шапку не варто багатьох зусиль. Удачи!

Навесні, коли теплі зимові речі вже не підходять по погоді, але справжнє тепло ще не настало, вам може знадобитися в'язана демісезонна шапка, яка подарує вам комфорт і затишок навіть у прохолодну весняну погоду. Зв'язати таку шапочку можна двома способами. Все залежить від того, чи хочете ви облягаючий шапку або вільний бере.
Інструкція
1
Для в'язання облегающей весняної шапочки 55-56 розміру візьміть 250 метрів пряжі і гачок відповідного діаметру. З початку і до кінця в'яжіть шапочку стовпчиками без накиду, пров'язуючи петлі за задню стінку.
2
Наберіть гачком чотири повітряних петлі і пров'яжіть в останню петлю від гачка сім стовпчиків без накиду. Продовжуйте в'язати полотно по колу спочатку в одну сторону, а потім в іншу, додаючи в кожному ряду по сім стовпчиків без накиду. Пров'яжіть таким способом десять рядів, щоб в останньому колі у вас виявилося 70 стовпчиків без накиду.
3
З цього моменту в'яжіть з збільшеннями, додаючи прибавки через ряд і пров'язуючи по десять збільшень в особовому ряду. Чергуйте звичайні ряди і ряди з збільшеннями до того моменту, коли ширина шапочки не почне відповідати половині обхвату голови. Вимірюйте ширину шапочки сантиметром, щоб відстежити цей момент.
4
Наступні ряди в'яжіть поспіль без додавання петель. Продовжуйте в'язати рівне круглий полотно, поки не наростите потрібну висоту шапки. Коли висота буде достатньою, обв'яжіть край шапки стовпчиками без накиду за задню стінку і зробіть пару кіл по спіралі.
5
Ви можете пов'язати не тільки облягаючий шапочку, а й бере - його також потрібно почати в'язати з маківки, набравши п'ять повітряних петель. Замкніть петлі в кільце і зробіть ще три повітряних петлі для підйому. Обв'яжіть кільце з повітряних петель одинадцятьма стовпчиками з одним накидом, а потім знову зробіть три петлі підйому.
6
Додавайте в кожному наступному круговому ряду по дванадцять стовпчиків з одним накидом. Коли плоский круг, пов'язаний по спіралі, досягне діаметру 23 см, пров'яжіть ще 6 см полотна без надбавок, а потім починайте збавляти петлі, звужуючи полотно. Приміряйте бере і якщо розмір вам підходить, внутрішній край обв'яжіть стовпчиками без накиду за задню стінку.