Як здавати квартиру: поради фахівців.

Можна самостійно, а можна - через посередників. Можна - за офіційним договором оренди, або на свій страх і ризик. Крім того, здають квартири на добу або ж на тривалий термін, після ремонту або в наявному стані - варіантів маса.

Якщо квартира в історичному центрі активно відвідуваного туристами мегаполісу або в курортному місті - можна зробити не просто освіжаючий ремонт, а ремонт на європейський лад і отримувати за оренду квартири хорошу постійний прибуток.

Продати квартиру або змусити «зайву площу» працювати на себе?

Все залежить від конкретної ситуації. Якщо потрібна велика сума відразу і є квартира, що дісталася у спадок або іншим законним шляхом, але цією квартирою ви не користуєтеся, то можна її продати і вирішити питання з грошима, не вдаючись до кредиту. Якщо велика сума відразу вам не потрібна, оренда квартири - кращий спосіб отримувати прибуток від невикористаного майна, що не позбавляючись його.

Здати квартиру в оренду добре можна тільки в хорошому стані

Строго кажучи, в квартиру без ремонту квартирантів теж можна знайти. Але й квартиранти в цьому випадку, як правило, бувають досить специфічні. В результаті чого оренда може не тільки не принести прибутку, а й стати збитковою, а сама житлоплощу - перетворитися з житла без ремонту в квартиру «в убитому стані». Тому здати квартиру в оренду краще в гідному вигляді і хоча б з мінімальним набором необхідних для життя предметів - кухонного гарнітура, дивана, шафи, телевізора і холодильника. А якщо ви облаштуєте побут як слід, доповнивши «джентльменський набір» меблів, побутової техніки і начиння пральною машиною, хорошою посудом, зручним комп'ютерним столом і передпокою, квартиру можна буде здати не просто швидко, а й дуже вигідно.

Чи має сенс здати квартиру в оренду в поганому районі?

Безумовно. Крім того, якщо ваша «зайва» житлоплощу знаходиться в не надто хорошому місці і не влаштовує вас в якості варіанту житла, то і інших людей, швидше за все, вона не зацікавить в якості варіанту обміну без доплати або покупки за хороші гроші. Тому, якщо ви хочете обміняти житло не в престижному районі на інше, здати квартиру в оренду - відмінна можливість через деякий час зібрати додаткову суму і обміняти погану квартиру на кращу. У тому випадку, якщо ви в квартирі не живете, а продавати або обмінювати не збираєтеся, то здати її в найм тим більш розумно - незалежно від того, скільки за неї заплатять.