Як розрахувати, скільки потрібно шпалер. шпалери для стін асчітать скільки потрібно.

Коли заходить мова про переклеюванні шпалер в кімнаті, першим ділом постає питання: скільки рулонів купувати, щоб не довелося в останній момент зістиковувати на самому видному місці смугу «зі шматків» або пересувати меблі, щоб закрити «лисі» місця.
Інструкція
1
Виміряйте периметр приміщення кімнати (сукупну довжину всіх стін) і відніміть з нього ширину віконних і дверних прорізів. Наприклад, в прямокутної кімнаті 3 на 4 метри з одними дверима (80 сантиметрів) і стандартним двостулковим вікном (140 сантиметрів) периметр буде дорівнює 11.8 метрам.
2
Виміряйте висоту стіни. До вийшла цифрі потрібно додати 10 сантиметрів («припуск» на обрізку шпалер зверху і знизу при наклеюванні). Якщо ви плануєте клеїти шпалери з великим малюнком і вам доведеться точно «підганяти» візерунок - приплюсуйте ще й крок раппорта, тобто повторюваності елементів візерунка в сантиметрах (ця інформація зазвичай вказується на рулоні). Таким чином ми отримуємо максимальну довжину однієї смуги шпалер . Наприклад, при висоті стін в 2 метри 40 сантиметрів при раппорте в 20 сантиметрів і 10 сантиметрах «припусков» підсумкова довжина складе 2 метри 70 сантиметрів.
3
Розрахуйте, скільки цілих смуг ви зможете нарізати з одного рулону шпалер . Стандартна довжина рулону становить 10.05 метрів. Таким чином, в нашому випадку один рулон дорівнює трьом смугам шпалер (а у випадку з однотонними шпалерами, що не вимагають підгонки або шпалер з дуже дрібним малюнком з нього можна було б «викроїти »чотири смуги).
4
Обчисліть число смуг, які вам будуть потрібні. Для цього периметр приміщення необхідно поділити на ширину рулону і округлити до цілого числа (в більшу сторону). Стандартні шпалери мають ширину 53 сантиметра, але для розрахунків краще «округлити» цю цифру в меншу сторону, щоб врахувати можливу кривизну стін, через яку шпалери місцями доведеться клеїти внахлест. Таким чином на 11.8 метрів периметра нам буде потрібно 24 смуги шпалер .
5
Тепер число смуг, необхідне для обклеювання стін, поділимо на число смуг в рулоні. І додамо ще один рулон для обклеювання фрагментів стін над дверними і віконними прорізами. Таким чином, на кімнату 3х4 метра нам знадобиться 9 стандартних рулонів (24 розділити на три плюс один). При ремонті в приміщеннях великої площі, а також приміщень з великим числом вікон або дверей краще додавати два рулони.