Як зробити солонец.

В природі вміст солей в природних рослинних кормах, необхідних для живлення травоїдних тварин, вкрай незначне. Тому тваринам (зайцям, оленям, косулям, лосям) для нормального розвитку організму необхідні мінеральні солі. Брак солей компенсується за рахунок пристрою штучних солонців. Розрізняють декілька типів пристроїв солонця: коритця, зроблені з дощок; видовбані коритця в стовбурі поваленого дерева; солонец - «стовпчик»; солонец - «розщіп».
Інструкція
1
коритця з дощок. Приготуйте дошки, бажано з дерева листяних порід. Розмір корита приблизно 75х35 см, висота борту - 20 см.
2
Сколотите корито і закріпіть його на висоті одного метра від землі. Попередньо вбийте в землю міцні коли. Вийде варіант коритця, зробленого з дощок.
3
Для прикорму лосів зазвичай використовують стовбури повалених дерев (рубати дерево можна тільки з дозволу єгеря). Солонець в цьому випадку зробіть такий спосіб. Сокирою в стовбурі дерева вирубаєте коритце довжиною 50 см. І закладіть туди сіль.
4
Зробіть декілька коритець уздовж стовбура. Доступ до солонців стане вільніше, і земля буде менше витоптувати. Перевага даного пристрою в тому, що атмосферні опади розчинять сіль в коритце і просочать кору дерева. Таку кору охоче з'їдають звірі.
5
Для виготовлення солонця типу «стовпчик» виберіть пень, сокирою зробіть в середині поглиблення і закладіть сіль.
6
Якщо пень вузенький, по окружності прибийте планки. Зробіть висоту планок вище зрізу пня на 10 см. Якщо пня немає, зарийте в землю стовпчик і аналогічно з пнем зробіть солонец . Даний тип солонця влаштовуйте в районі годівлі звірів.
7
Зробити солонец типу «розщіп» можна, підібравши відповідний пень діаметром 15 см. Сокирою розщепніть пеньок. Вставте клин і на нього покладіть шматок солі.
8
В пристрої для солонця закладайте кусковую кам'яну сіль. Вона не руйнується під впливом опадів.
9
Періодично проводите розчистку солонців, при необхідності влаштовуйте нові.