Як зв'язати шапку двома спицями. зменшення петель на шапці спицями.

Як же хочеться зробити для своїх дітей або чоловіка що-небудь своїми руками! А теплу і красиву шапку на двох спицях зможе зв'язати навіть починаюча майстриня-мама. Для виготовлення такої шапочки запасіться спицями №4, пряжею (100гр) і голкою з широким вушком.
Інструкція
1
Щоб зв'язати шапку для чоловіка, на спицях наберемо 98 петель, 2 з яких по 1 з кожного краю будуть матеріалами кромок. В'язати будемо гумкою 3Х3 (чергуємо 3 петлі лицьові, 3 виворітні) доти, поки полотно не досягне 13см у висоту.
2
Після цього приступаємо до зменшення петель для того, щоб шапка села точно по голові. Щоб зробити зменшення симетричним, відзначимо в останньому пов'язаному ряду кольоровий ниткою кожну дванадцяту петлю, починаючи з шостої (тобто 6, 18 і так далі). Тепер через ряд кожну помічену петлю будемо провязивать разом із сусідньою попередньої. Таких рядів з Збавляння буде 10.
3
Після виконання описаного фрагмента в'язки в особовому ряду пров'язуємо по 2 петлі разом. Разом на спицях залишиться 10 петель, які потрібно стягнути, протягнувши в них кінець нитки, якою виконувалось в'язання. Цей кінець нитки потрібно залишити довгим, так як їм же буде виконуватися з'єднувальний шов.
4
Для виконання з'єднувального шва нитку слід протягнути в голку з широким вушком і акуратно, поєднавши краю полотна, зшити шапку.
5
Таку ж шапку можна зв'язати і в дитячому варіанті. Вибравши спиці і нитки, перед початком роботи зв'яжіть в'язкою, якій плануєте в'язати шапочку, пробний зразок - 20 петель на 20 рядів. Такий зразок допоможе вам правильно розрахувати щільність в'язки, або кількість петель на сантиметр полотна.
6
Щоб дізнатися, скільки петель потрібно набрати для в'язання, виміряйте окружність голови дитини в сантиметрах і помножте на кількість петель в одному сантиметрі полотна. Висота полотна без убавленій для дитини буде дорівнювати відстані від лінії брів дитини до маківки за мінусом 7-8см. Відстань в 7-8см припадатиме на убавленія. Як бачите, зв'язати шапку на двох спицях дуже просто, а скільки радості буде у ваших домашніх від такого подарунка!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Z6kFh6FbuIo
В'язані шапки ніколи не виходять з моди. Вони зручні в різних життєвих ситуаціях. Носити в'язану шапку можна і з елегантним пальто, і зі спортивною курткою. Така шапка, пов'язана англійської гумкою, підійде і жінкам і чоловікам.
Вам знадобиться
  • 200г вовняної пряжі середньої товщини
  • кругові спиці №2,5
Інструкція
1
Виміряйте окружність голови і відстань від середини чола до маківки. Шапка в'яжеться англійської гумкою. Для зразка наберіть на спиці непарна кількість петель.1 ряд - 1 лицьова, 1 накид, 1 петлю зняти, чи не пров'язуючи. Нитка знаходиться за петлей2 ряд - 1 накид, 1 петлю зняти, чи не пров'язуючи, зняту петлю і накид попереднього ряду провязать разом ліцевой.3 ряд - зняту петлю і накид попереднього ряду пров'яжіть разом лицьовій, 1 накид, 1 петлю снять.Чередуйше другий і третій ряди.Связав зразок, розрахуйте кількість петель.
2
Наберіть потрібну кількість петель на кругові спиці. В'яжіть 6-8 см англійської гумкою. Визначте лицьову і виворітну сторону. Один ряд пров'яжіть лицьовими петлями, пров'язуючи разом спущену петлю і накид минулого ряду і накид і не роблячи накидов в новому ряду. На виворітній стороні повинен виявитися виворітний ряд - це лінія згину одвороту.
3
Знову почніть англійську гумку і в'яжіть полотно, рівне по довжині віддалі від середини лоба до макушкі.По лицьовій стороні зв'яжіть ряд лицьових петель, пров'язуючи накид і зняту петлю з попереднього ряду разом лицьовій, лицьову - по малюнку, накидов більше не делайте.Переверніте роботу і пров'яжіть ряд виворітними, що не збавляючи петель.
4
Знову переверніть роботу і зменшуйте петлі за схемою: 1 лицьова, 2 разом лицьовою. Наступний ряд пров'яжіть ізнаночнимі.Оборвіте нитка, всуньте її в товсту голку. Простягніть нитку крізь петлі, починаючи з першої, затягніть і як слід закріпіть на виворітній стороне.Сшейте шапку . Загніть відворот.
Зверніть увагу
Англійська резинка виглядає однаково з обох сторін виробу.
Корисна порада
Шапку можна прикрасити помпоном