Як прати фліс.

Нові флісові толстовки або пледи чудо як гарні на дотик: м'які, пухнасті. Але після першої ж необережної прання тканина може «закатали» - і річ буде безнадійно зіпсована. Як правильно прати фліс, щоб він зберігав свої властивості?
Інструкція
1
Флисовая тканина виготовлена з синтетичних волокон (це стовідсотковий поліестер) і, як і будь-яка синтетика, вимагає дбайливого до себе ставлення. Досить прання при 60 градусах - і флисовую річ можна вважати погубленої назавжди.
2
Стирають фліс в трохи теплій воді (рекомендована температура - 30 градусів). Це можна робити вручну, звичайним милом. Якщо попередньо замочити речі в воді, прання не зажадає великих зусиль - забруднення з флісу «відходять» дуже легко. Можна прати флісові речі і в пральній машині, на режимі дбайливого прання для синтетики або для делікатних тканин, без віджиму, з використанням щадного засоби для прання або спеціального миючого засобу (наприклад, Woly Sport Tex Wash & clean або Nikwax Tech Wash).
3
Верхню одяг з флісу (куртки, толстовки, комбінезони) з водовідштовхувальним просоченням після закінчення прання можна прополоскати в спеціальному розчині, восстанавливающем водовідштовхувальні властивості тканини (наприклад, Nikwax Polar Proof).
4
Після прання речі з флісу не можна вичавлювати і викручувати. Просто дайте стекти воді і, акуратно розправивши, розвісьте на мотузці для сушіння (одяг можна повісити на плічки) і сушіть при кімнатній температурі. Не варто сушити фліс на батареї або в пральній машині: тепле повітря так само згубний для тканини, як і гаряча вода. Не бійтеся, що сушка затягнеться надовго: щойно випрані речі висохнуть за лічені години. Гладити фліс можна.
Зверніть увагу
Не періть фліс порошками з отбеливателями або іншими агресивними добавками і не користуйтеся хімічними засобами для виведення плям. Також не рекомендується піддавати флісові речі хімічній чистці.
Сучасні гірськолижні костюми шиють із спеціальних високотехнологічних мембранних тканин, які за своїми властивостями унікальні. Така тканина пропускає назовні всі внутрішні випаровування тіла, але перешкоджає проникненню всередину води, яка утворюється від розталого снігу. Крім того, тканини просочуються спеціальними водовідштовхувальними складами, тому стирати їх звичайним порошком виробники не рекомендують.
Інструкція
1
Прати костюм треба не рідше, ніж раз на сезон. Навіть якщо з міркувань практичності ви вибрали костюм з тканини темного кольору, це не позбавить вас від необхідності його випрати. Якщо бруд не видна зовні, то зсередини він буде не дуже чистим, адже постійні екстремальні навантаження і умови катання сприяють посиленому потовиділенню і появі специфічного запаху.
2
У спортивних магазинах продаються спеціальні засоби для прання гірськолижних костюмів, ви можете підібрати будь-який для свого костюма з урахуванням наповнювача і зовнішньої поверхні. В цих же магазинах є спеціальні засоби для прання виробів з пуху, ними можна прати всі види високотехнологічних тканин. Зазвичай для одного прання вистачає одного пакетика такого порошку.
3
Костюми зі вставками з мембранної тканини краще прати вручну в теплій воді, температура якої не перевищує 30 градусів. Злегка віджавши, розкладіть його на рівній поверхні, краще підстеливши під нього якусь тканину, добре вбирає вологу. Коли виріб висохне, обробіть його спреєм, що містить водовідштовхувальне просочення.
4
Пуховики періть в пральній машині, вибираючи режим щадного прання. Температуру можна встановити 40 градусів. Використовуйте спеціальні засоби, але якщо верхня тканина не мембранна, то можна застосовувати рідке мило. Віджати костюм треба в центрифузі, сушити на плічках. Можна користуватися тепловим вентилятором, але і на повітрі він висохне досить швидко. Костюми з пуховою наповнювачем необхідно прати відразу після закінчення гірськолижного сезону.
5
Найпростіше прати флісові вироби - можна вручну або в машинці при температурі 35-40 градусів. Але й для них використовуйте спеціальні порошки або рідке мило, після прання бажано обробити такий костюм або флісові деталі складами, що відновлюють водовідштовхувальні властивості тканини. Не можна сушити їх в центрифузі, тому віджавши, розвісьте їх на мотузках.