Як зробити обрізку дерев.

При проведенні обрізки в першу чергу враховуються особливості (вік, сорт і т.д.) дерева. Головна задача обрізки на ранній стадії життя рослини - це формування крони з метою стимуляції плодоношення. При цьому вирішуються такі основні питання, як: надання форми, відповідної кліматичним умовам і зручною для збору врожаю; зміцнення скелетних сполук сучків; рівномірність розподілу сучків по довжині і навколо стовбура.
Вам знадобиться
  • - секатор або садовий ніж;
  • - садова пила;
  • - сходи;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
Систем формування крони існує безліч, ми ж розглянемо лише загальні правила вирізки гілок і їх укорочення. Пам'ятайте, що найкращий час для обрізки - рання весна (березень-квітень).
2
Секатором або садовим ножем обріжте гілки на необхідну довжину. При виконанні зрізу не зробите перекосів і поворотів леза. Щоб не розщепити деревину, лезо необхідно направити поперек тканин дерева.
3
Великі гілки випилюють по кільцевому напливу. Важка гілка може обламати до закінчення зрізу, тому випилювати її потрібно по частинах.
4
При використанні садової пилки сучок спочатку підпилюйте знизу, потім вже починайте пиляти зверху.
5
Не залишайте після зрізу пеньок або шип, він засохне і утворюється дупло. Зріз робіть максимально близько до основного побіжу.
6
Не вкорочуйте однорічні та сильно розгалужені дерева, такі рослини вимагають видалити декілька гілок цілком.
7
Користуйтеся тільки справним і гострим інструментом. Робіть зрізи рівними і чистими, без задирів.
8
Не наносіть по 2-3 рани близько один від одного - гілка може відсохнути.
9
Чи не лазьте по деревах, щоб не пошкодити кору, використовуйте повітряні секатори, сучкорізи, драбини та сходи.
10
Захистіть всі рани на дереві, крім дрібних, відразу після обрізки. Найкраще для цих цілей підходить спеціальний садовий вар, але можна використовувати і фарбу. Шорсткості на поверхні зрізів необхідно загладити гострим ножем або наждачним шкіркою, при цьому не потрібно обрізати кору по краях і заокруглювати зрізи. Фарбу або вар накладайте рівним, тонким шаром.
11
У результаті, якщо правильно зробити обрізку дерев на дачі або присадибній ділянці, швидше відбудеться створення потужної крони і настане період плодоношення.