Як зробити ремонт стін.

Ремонт стін є одним з найбільш трудомістких процесів в ремонті приміщення, адже від цього залежить, як надалі будуть виглядати шпалери, які поклеєні на них. Полагодження стін и реально, якщо є бажання і невеликий навик будівельних робіт.
Вам знадобиться
  • штукатурка, шпаклівка, ємність під розчин, шпателя, правило, терка
Інструкція
1
Насамперед визначитеся, який ремонт стін вам належить: капітальний або косметичний. Від цього буде залежати вид матеріалу, який потрібно буде закуповувати, і скільки часу займе робота зі стін ами. Капітальний ремонт - це практично переробка стін, а косметичний - оновлення приміщення.
2
Для того щоб провести капітальний ремонт стін, очистіть їх від старої фарби або шпалер. Відколоти молотком штукатурку, яка слабо тримається на поверхні стін. Відбийте всі нерівності і опуклості, а жирні плями зчистіть або вирубаєте сокиркою якнайглибше. Тепер очистіть стін и від пилу і заґрунтуйте грунтом. Дайте поверхні просохнути і тільки після цього приступайте до наступної операції.
3
Розведіть суху штукатурну суміш, як написано на пакеті, і нанесіть її на стін у за допомогою шпателя і терки. Чи не широким шпателем берете розчинну суміш з ємності і накладаєте гіркою на тертку. Приставте терку до стін е і нанесіть суміш розчину на стін у. Виконайте так, поки вся поверхня не покриється шаром штукатурки. Тепер залиште поверхню просохнути.
4
Щойно штукатурка схопиться (висохне), змочіть її водою і нанесіть другий шар штукатурної суміші. Але на цей раз вам буде потрібно алюмінієве правило 100 - 150 см. Нанесіть шар розчину на стін у і стягніть його надлишки правилом. Спочатку знизу вгору, потім зліва направо. Тим самим ви розрівняєте розчин по стін е майже до рівного стану. Після цього залиште стін у підсохнути, але не до кінця, інакше дуже важко буде затирати її.
5
Підійдіть до стін е і помацайте її рукою. Якщо штукатурка на дотик волога, то це якраз те, що треба для затирання. Візьміть тертку з поліуретану, вона легка і зручна в роботі. Злегка змочіть поверхню штукатурки водою і обертальними рухами руки почніть затирати стін у. Якщо ви відчуваєте, що затирка просувається насилу, то змочіть розчин водою і знову затріть. Якщо на поверхні штукатурки утворилися невеликі ямочки, то додайте розчин на ці місця і знову затріть. Тепер стін а придбає рівну поверхню і після висихання буде готова до подальшої обробки.
6
Перед базової шпаклівкою всі стін и зачистите шпателем, звільняючи їх від штукатурної крихти. Потім заґрунтуйте грунтом і дайте просохнути. Розведіть базову шпаклівку, вона має більш велику фракцію і заповнить пори штукатурки щільніше. Як тільки ви прошпаклюете все стін и в приміщенні, залиште їх сохнути. Потім прошкурьте їх шкіркою і очистіть стін и від пилу, обмітаючи їх шваброю або щіткою і знову заґрунтуйте стін и.
7
Наступний шар - це шпаклювання фінішної шпаклівкою, вона дуже дрібна і покриє підставу практично без вад. Нанесіть її тонким рівним шаром і залиште сохнути. Потім прошкурьте стін и дуже ретельно дрібною шкіркою і очистіть їх від пилу. Приберіть бруд з приміщення, щоб вона не приставала до стін ам і не заважала подальшій роботі. Загрунтуйте стін и грунтом глибокого проникнення і дайте просохнути. Тепер стін и готові до обклеювання шпалерами або фарбування.
8
Фарбування стін вимагає високоякісну шпаклівку поверхні стін. Тому зашпаклюйте стін и ще раз фінішної шпаклівкою, зашкурьте їх і заґрунтуйте грунтом.
Стіни - дуже важлива частина приміщення, і неправильна обробка може зіпсувати все враження від нового ремонту. Ніяка фарбування або обклеювання шпалер не приховають тріщин, нерівностей і інших дефектів стіни. Робити ремонт стін слід ґрунтовно, щоб не шкодувати згодом про марно витрачений час і засобах.
Вам знадобиться
  • - штукатурка;
  • - шпаклівка;
  • - гіпсокартон та профілі для обрешітки, саморізи;
  • - ємність під розчин;
  • - шпателя, правило, терка.
Інструкція
1
Насамперед очистіть стіни від старих матеріалів. Щоб швидко зняти шпалери, намочіть їх рясно водою і залиште на деякий час, потім шпателем або скребком просто зніміть відшаровуються поверхні. Фарбу або штукатурку зніміть за допомогою топірця або болгарки з зачисним кругом. Зчистите всі жирні плями, змийте пил і бруд. При цьому будьте максимально обережні з проводкою, так як невідомо, де вона прокладена. Бажано взагалі відключити кімнату від електропостачання.
2
Вирівняйте стіну «мокрим» способом. Знайдіть перепади стіни за допомогою схилу або електронного далекоміра. Позначте за допомогою маяків (рейок на рівних відстанях) рівність стіни і натягніть між ними кілька шнурів.
3
Розведіть гіпсову або штукатурну суміш відповідно до рекомендацій на упаковці і починайте наносити по черзі на кожну ділянку стіни. При цьому враховуйте максимальну товщину шару, зазначену на упаковці; якщо вона менше необхідної, після висихання першого шару нанесіть ще один.
4
Після того як вся стіна буде вирівняна, не чекаючи повного висихання, проведіть затірку. Для цього візьміть тертку з поліуретану, змочіть стіну водою і круговими руху затирайте до утворення рівної поверхні.
5
Після повного висихання нанесіть на стіни шар грунтовки і знову дайте просохнути. Для заповнення пір штукатурки розведіть базову шпаклівку і нанесіть її на стіни. Врахуйте, що деякі базові шпаклівки не можуть служити підставами під фарбування або шпалери, тому буде необхідний ще один шар - фінішної шпаклівки. Підсохлу поверхню ошкурьте і зачистите за допомогою спеціальної терки.
6
Перед фарбуванням ще раз нанесіть шар грунтовки, він дозволить фарбі міцно тримати зчеплення з шаром шпаклівки.
7
Вирівнювати стіни можна також «сухим» способом, за допомогою гіпсокартону. Для цього нанесіть розмітку на стіни для майбутнього каркаса. Накресліть на підлозі лінію (5-6 см від стіни) за допомогою натягнутого шнура або лінійки. Потім, вимірюючи перпендикулярність схилом, перенесіть лінію на стелю. Закріпіть профілі і зробіть обрешітку. На цьому етапі можна також провести утеплення і звукоізоляцію стіни, прокласти всі комунікації.
8
Прикріпіть листи гіпсокартону за допомогою саморізів і зашпатлюйте головки на поверхні.
9
Закончите ремонт стін за допомогою забарвлення, декоративної штукатурки, обклеювання шпалерами або плитками.
Корисна порада
Якщо ви не впевнені, що зможете зробити ремонт стін самостійно, найміть ремонтну бригаду.