Як заробити на житло.

Вільна квартира або тим більше будинок - прекрасний актив, який може дозволити вам мати достатньо великий додатковий дохід без докладання великих зусиль. Квартиру або будинок можна здавати як на тривалий термін, так і на короткий. Здати квартиру надійно вам допоможуть ріелтори, але можна знайти орендаря і самостійно: знайомі, які потребують житло , є майже у кожного.
Інструкція
1
Здавати квартиру можна на довгий термін (на рік, два, кілька років) або на короткий - подобово. Плюс першого варіанту - його велика надійність. Ви виберете певного орендаря, який справить на вас достатньо сприятливе враження, і будете здавати квартиру тільки йому. У випадку з подобової здачею квартири орендарі будуть часто змінюватися, крім того, при виявленні псування майна ви не завжди зможете їх знайти і зажадати відшкодування збитку: це можуть бути люди з іншого міста, які приїжджали у відрядження і вже виїхали додому.
2
Більшість людей воліє здавати квартиру на довгий термін. Зазвичай це робиться або через ріелторські агентства, або через знайомих і приватних осіб. Є думка, що останній спосіб краще і що агентствам довіряти не варто. Це не завжди так: обдурити, на жаль, можуть, як агентства, так і певні приватники, крім того, не завжди вигідно здавати квартиру знайомим, оскільки їм буде важче підвищувати орендну плату, не ризикуючи зіпсувати стосунки.
3
Якщо ви не хочете здавати квартиру приватним особам або знайомим або не знайшли підходящих кандидатів, то можна звернутися в ріелторські агентства. Агентство в досить короткі терміни (іноді за кілька днів) підбере вам орендаря, який відповідатиме будь-яким вашим вимогам (без дітей, некурящий і т.д.). За свої послуги агентства, як правило, беруть комісію з орендарів. Від вас буде потрібно тільки показувати квартиру потенційним орендарем.
4
Варто пам'ятати, що тим, хто бажає здавати квартиру в оренду подобово, також краще звернеться в агентство: як правило, клієнти агентств надійніше. Крім того, агентство може допомогти в конфліктній ситуації.
5
При здачі квартири в оренду обов'язково укладіть грамотний договір оренди. Пам'ятайте, що якщо ви укладаєте договір оренди нерухомого майна на термін більше року, то ви зобов'язані зареєструвати договір в органах Росреестра, інакше він буде визнаний нікчемним. До договору варто скласти додаток з переліком наявного в квартирі майна, щоб запобігти спірні ситуації при виїзді орендарів з квартири.