Як почати твір. З чого починати твір.

Найскладніше - почати твір, сформулювати першу фразу так, щоб вона стала ударною, несла в собі певне смислове навантаження, відповідне основної теми написаного далі.

Можна використовувати декілька класичних прийомів, які найбільш часто зустрічаються в шкільних творах.

  1. Почати твір з історичного екскурсу Історичний початок є коротку характеристику періоду. Воно доречно, якщо концепція твори передбачає аналіз соціальних чи політичних аспектів конкретного історичної події або тимчасового відрізка. Поступово екскурс в історію, що випереджає текст, перетворився на кліше, яке зустрічається в кожній другій навчальній роботі. Тому по можливості від такого початку краще піти.
  2. Порівняння Щоб правильно почати твір з порівняння, необхідно гармонійно пов'язати його з літературним контекстом. Порівняння у введенні передбачає аналіз культурних традицій і засад, роздуми про взаємозв'язок теми цієї роботи з ними.
  3. Цитата Анонсування з використанням цитати або афоризму, точно відображають суть літературного контексту, - ще один поширений метод побудови навчальної роботи. Основна складність полягає в тому, що в пам'яті учня повинно зберігатися достатня кількість висловлювань відомих людей. Можна, правда, використовувати і домашні заготовки, якщо є можливість підготуватися до творчої роботи заздалегідь.
  4. Короткий аналіз твору Такий початок використовується в тому випадку, якщо тема твору стосується аналізу образів, створених письменником у своєму творі. Згадка в анонсі ролі твори та місця, яке воно займає в світовій класиці, в цьому випадку виправдано і логічно.
  5. Ліричний вступ Універсальний інструмент для тих, хто ніяк не може визначитися з зав'язкою розповіді. Чужий або власний досвід, що відповідає темі твори, гармонійно предварит основний розповідь. Варіанти вступу можуть бути різними, але характерною особливістю для більшості з них є фрази: «У всі часи та епохи людині доводиться стикатися з проблемами, позаштатними ситуаціями. Такий випадок стався і в моїй (чийогось життя) ... »
  6. Аналітичне початок Воно є найбільш складним, але і в літературному контексті виглядає найбільш виграшно. В цьому випадку у вступі дана сама суть події, дії, явища, основна характеристика центрального образу. Уміння в декількох реченнях викласти основну думку говорить про здатність учня логічно мислити.
  7. Ніколи не слід починати твір з глобального аналізу подій і проблем світового масштабу. По-перше, такий підхід не відповідає шкільного рівню світогляду. А, по-друге, є ризик відхилитися від основної теми і «заблукати в хащах».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Opt58kJgBxg