Як дізнатися платформу комп'ютера. Як дізнатися свою платформу на комп'ютер.

Платформа є головною відмінністю між комп'ютерами . В основному найбільш часто користуються IBM PC. Всі існуючі платформи відрізняються між собою внутрішнім пристроєм і деталями. На комп'ютері легко знайти інформацію про платформу вашого ПК. Маючи такі відомості, ви зможете дізнатися про потужність і можливості власного ПК. Багатьох цікавить інформація про платформу ПК. Дізнатися її можна дуже швидко.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма Everest
Інструкція
1
Програма Everest допомагає виконувати діагностику програмного середовища комп'ютера, працює з його налаштуваннями. З її допомогою можна і дізнатися платформу вашого комп'ютера. Скачайте і встановіть цю програму.
2
Відкрийте пункт Операційні система і наступне - Властивості операційної системи. Знайдіть Тип ядра ОС. Там ви побачите слова Multiprocessor Free (32-bit). Ось це 32-bit і є платформою комп'ютера. Замість цифри 32 може бути і інше число.
3
Є й інші способи визначення платформи. На комп'ютері Відкрийте Пуск- Панель управління. Там знайдіть значок Система. Відкрийте його, і ви побачите вікно Властивості системи. Там знаходиться вся інформація про ваш комп'ютер, читайте.
4
Визначити платформу можна утилітою CPU-Z. Скачайте, встановіть і перегляньте відлік. Але найшвидший спосіб наступний. Наведіть стрілочку мишки на Мій комп'ютер. Натисніть праву клавішу і виберіть Властивості. Відкриється вікно з відомостями.
5
Натисніть «Пуск» і «Виконати». З'явиться вікно з пошуком. Пропишіть там dxdiag і нажіте Ок. З'явиться інформація про комп'ютер. Ось так от просто здійснити дану операцію.
Архітектура процесора визначає платформу комп'ютера і позначає структуру обчислювальної машини. Типом процесора визначається тип обробки інформації та спосіб обчислення. При виборі ОС потрібно враховувати саме цю характеристику, щоб домогтися максимальної продуктивності і повної сумісності всіх додатків системи.
Вам знадобиться
  • - Everest або CPU-Z
Інструкція
1
На даний момент найбільш поширені архітектури процесорів x86 і x84_64. X86 розробляються компанією INTEL і мають нумерацію i286, i386, i486, i586 і i686. В недавньому часі процесорам стали даватися імена - Pentium, Athlon, Sempron, Core 2 Duo і т.д., що ускладнює їх класифікацію.
2
Найсуттєвіше відміну 32-розрядної ОС від 64-розрядної в тому, що вона здатна працювати з об'ємом пам'яті лише до 4 Гб. 64-бітові системи підтримують обсяг пам'яті до 192 Гб. Це, мабуть, головна відмінність між цими архитектурами. Якщо в x86 комп'ютер встановити 4 гігабайти оперативної пам'яті, то визначиться тільки 3,5 Гб, в той час як x86_64 визначить весь обсяг оперативки повністю.
3
Подивіться на модель свого процесора в технічній документації комп'ютера. Якщо ім'я процесора вказано як Pentium 4, Celeron, AMD K5 або K6, Athlon, Sempron або Xeon, то у вашого комп'ютера x86 архітектура. Якщо процесор вказаний як Pentium 4 EE, Athlon 64, Athlon XII, Core 2 Duo, Pentium D, Sempron 64, то ви можете використовувати ОС, призначені для x64.
4
Знання типу процесора необхідно для дистрибутивів, які створені на основі принципів відкритого вихідного коду. В іншому випадку система не буде працювати коректно.
5
Для визначення типу архітектури можна скористатися спеціальними утилітами для збору інформації про систему. Наприклад, Everest прямо вкаже на підтримку певних технологій, AMD64 або EMT 64. Як альтернативу можна використовувати програму CPU-Z.
Зверніть увагу
Всі сучасні багатоядерні системи 64-бітну. На таких комп'ютерах ви можете встановлювати і 32-бітові додатки. На комп'ютерах x86 запустити додатки для x64 не вдасться.
Корисна порада
Деякі дистрибутиви маркуються як i386 або i586, що має на увазі 32-розрядність використовуваної сістеми.Процессори комп'ютерів Macintosh (G3, G5, PowerBook) мають архітектуру PCC, яка також заснована на принципах x64.