Як зробити теплу підлогу в лазні. Гідроізоляція підлоги в лазні.

З давніх часів люди ходили в баню за здоров'ям і задоволеннями, які приносить очищення тіла за допомогою води та гарячого пара. На Русі до лазень завжди ставлення було особливо трепетне. У селах навіть не найзаможніша родина і зараз має свою баньку. Існують певні правила і секрети будівництва лазні. Дуже важливий момент - це укладання статі в бані. Деякі роблять підлогу холодним, але для більшого комфорту і економії тепла рекомендується поли робити теплими, хоча це більш складний і витратний процес.
Вам знадобиться
  • Пісок, руберойд, цемент, пінопласт, арматурна сітка з ячейкамі100? 100 мм, дерев'яна дошка для настилу або плитка, залежно від побажань.
Інструкція
1
Приступаючи до облаштування теплого статі в парилці, необхідно викопати котлован глибиною близько півметра. Землю приберіть, стінки і дно котловану утрамбуйте, рівномірно розподіліть на ньому шар піску близько 5 см.
2
На пісок укладіть, щільно підганяючи, листи пінопласту. Товщина листів повинна бути не менше 200мм. Обрізки та уламки пінопласту не викидайте, вони згодяться для приготування цементної заливки.
3
Поверх пінопласту нанесіть шар розчину цементу з піском. Він замішується в пропорції один до одного. В розчин слід додати пенопластовую крихту.
4
Тепер поверх шару слід настелити руберойд або його аналог в два шари для гідроізоляції статі в бані. Поверх руберойду залийте ще один шар цементного розчину товщиною п'ять сантиметрів. На цей раз в розчин додайте вермикуліт.
5
Покладіть арматурну сітку, залийте шаром бетонного розчину, замішаному на дрібному щебені. Після цього можна укладати верхній шар підлогу статі .
Зверніть увагу
Настилаючи підлоги, не забувайте робити ухил до п'яти відсотків у бік каналізаційного стоку, щоб не стояла вода на теплом підлозі лазні.
Корисна порада
Теплоізольовані таким способом підлоги лазні не треба настилати деревом, яке потрібно міняти через кожних кілька років. Можна покласти плитку, а поверх неї кинути дерев'яні решітки.
Ніщо не зрівняється з лазнею , побудованої своїми руками. Це не просто гігієнічний приміщення, де можна змити з себе бруд, а справжня домашня здравниця. Саме тому все в ній повинно бути побудовано так, щоб вона відповідала цьому гордому назвою. У тому числі і пол потрібно настилати за всіма правилами, щоб він не порушував банний «дух» (ніяких цементних, плиткових покриттів в парній).
Інструкція
1
При влаштуванні пол а в лазні вам потрібно вирішити кілька питань: 1. конструкція дренажної системи, тобто відвід води; 2. підбір якісного матеріалу і настилка пол а; 3. облаштування вентиляції (щоб у проміжках між банними процедурами пол був сухим).
2
Для вирішення першого питання попередньо приберіть чорний грунт по всій площі лазні. В мийному відділенні зробіть майданчик з ухилом в одну сторону і влаштуйте приямок - поглиблення. Для видалення води з приямку укладіть трубу і під фундаментом виведіть її назовні.
3
Як матеріал для пол а ис пол ьзуйте деревину хвойних порід, дошки товщиною не менше 30мм. Для початку потрібно викласти цегляні стовпчики. Вони будуть опорами при укладанні лаг пол а. Для цього на підготовленому майданчику зробіть підсипку з піску і викладіть стовпчики з червоної цегли і розчину на висоту укладки лаг, ви пол ните гідроізоляцію.
4
Дерев'яні лаги укладете на цегельні стовпчики і цвяхами пришийте до них пол ові дошки, попередньо обрізані за розміром. Перед укладанням дошки строгаются з трьох сторін (лицьовій і з боків). Це робиться для того, щоб, по-перше, по них було приємно ходити босими ногами, а по-друге, щоб вода стікала, не затримуючись на поверхні дощок. Це запобіжить їх намокання, а згодом і гниття. Дошки пришийте з зазором між ними 5-7мм, що також забезпечить швидке стікання води під пол в приямок. Уздовж стін на пол укладіть і закріпіть плінтус.
5
Тепер до питання про вентиляцію. Зверху пол в лазні буде просихати при відкритті вентиляційного отвору, влаштованого в одній зі стін (його розмір 15х15см, нормальне пол Ожен - відкрите, закривають тільки коли миються). Знизу для вентиляції пол ових дощок влаштуйте в кутку лазні короб, один кінець якого опустіть до рівня нижньої ліжку дощок, а другий виведіть на дах лазні. Короб може бути дерев'яним або ви пол ненним з жерсті. В останньому випадку закрийте його тим же матеріалом, яким обшита лазня ізнутрі.Ваш пол в бані готовий!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8GkNsneFXpI