Як зробити сад каменів.

Сад каменів - чудовий варіант ландшафтного дизайну. Це системне гармонійне розташування кам'яних об'єктів під певним кутом зору, споглядання яких викликає відчуття гармонії і спокою. Сад каменів - японська традиція. Він являє собою територію, всипану дрібними камінчиками з розставленими певним чином великими каменями. Це простір для створення внутрішньої єдності з оточуючими світом, що дарує відчуття спокою й умиротворення.
Вам знадобиться
  • Великі камені і трохи менше - для створення композицій, багато дрібного гравію, граблі.
Інструкція
1
Отже, спочатку треба визначитися, де саме планується розміщення такого куточка «для медитацій і роздумів». Підготуйте територію, відведену під організацію кам'яного саду - розрівняйте поверхню, щоб звести до мінімуму нерівності поверхні ґрунту, намітьте місця, де будуть встановлені великі валуни. Але для цього спершу треба визначитися з головним місцем - точкою огляду саду, оскільки це має величезне значення для формування ландшафту вашого саду каменів.
2
Визначившись з кутом огляду, встановіть головні валуни. Залежно від вашого бажання, камені можуть розташовуватися групами або поодинці, вертикально або горизонтально.
3
Всю решту площа усипьте дрібними камінчиками, розрівняйте граблями.
4
За бажанням (це вже виключно з декоративною метою) дрібні камінці за допомогою граблів навколо валунів можна розрівняти концентричними колами, а по всій решті території - хвилястими лініями.
Зверніть увагу
Спочатку, історично, метою створення саду каменів було досягнення гармонії думки і духу, медитація і умиротворення, тому перед створенням такого куточка у себе вдома стоїть трохи ознайомитися з історією та правилами розташування каменів, щоб переслідувати не тільки декоративну мету, але і залучити позитивну енергію до сімейного вогнища.
Корисна порада
В якості маленьких камінчиків варто взяти дрібну обкачану гальку - вона і на вигляд гарніше, ніж гострий щебінь і босому приємно постояти в Куточку Спокою і Гармонії.