Як розрахувати вентиляцію.

В системі повітропостачання будь-якої будівлі важливим технічним показником вентиляційного обладнання служить показник кратності повітрообміну, що позначає загальну кількість повної заміни повітря в приміщенні відбувається протягом години. Перш ніж розраховувати вентиляцію , потрібно підібрати обладнання відповідно до параметрів продуктивності прокачування обсягу повітря в приміщенні.
Інструкція
1
В першу чергу врахуйте призначення приміщення, його площа, кількість працюючого обладнання, що виділяє тепло, кількість людей. Для цього ознайомтеся з поверховим планом приміщень з експлікацією, що включає в себе призначення кожного приміщення і його площа.
2
Далі займіться проектуванням повітророзподільної мережі, а саме повітроводів, розподільників повітря, разветвителей, перехідників, поворотів і т.п.
3
Розрахуйте рівень напору по мережі, рівень шуму і швидкість руху повітря. Для цього спочатку розробіть схему повітропроводів вентиляції, відповідно до цієї розробкою надалі і проводиться розрахунок. Напір по мережі розрахуйте, враховуючи діаметри повітроводів і потужність вентиляторів.
4
Також при розрахунку вентиляції, виборі обладнання для цієї системи розрахуйте наступні параметри: продуктивність, тиск повітря під впливом вентиляторів, рівень шуму (допустимий), потужність калорифера, швидкість руху повітря і площа перерізу повітропроводів.
5
Визначте необхідну кратність повітря і кількість людей, виходячи їх необхідної продуктивності припливної вентиляції, нормованої кратності повітрообміну (постійні значення від 1 - житлові приміщення, до 2,5 - офісні), і самої площі приміщення .. Виходячи з цих значень (беріть максимальне), ви визначите необхідну продуктивність.
6
За кількістю людей розраховуйте повітрообмін, враховуючи необхідну продуктивність припливної вентиляції і загальна кількість людей.
7
Самостійно розрахувати вентиляцію дуже складно. Краще звернутися до фахівця компанії, якій ви готові довірити монтажні роботи по влаштуванню вентиляційної системи в ваших приміщеннях і її подальше обслуговування.