Як розкроїти шорти.

Шорти - це обов'язкова складова дамського гардеробу. Вони дуже популярні серед стилістів і модельєрів, даний предмет гардероба прослизає в колекціях кожного кутюр'є. Шорти можна поєднувати з речами зовсім різних стилів. Головне - розуміти, куди в шортах можна дозволити собі відправитися. Шорти -юбка будуть актуальні і в офісі, і при вечірніх прогулянках, а ось пляжні шорти в офісних інтер'єрах виглядатимуть вельми дякувати.
Вам знадобиться
  • Основна форма брюк, тканина, ножиці, мілину, булавки
Інструкція
1
Перш ніж почати шити шорти, визначитеся з їх довжиною і висотою підкоміра. Довжину шорт визначає те, з чим ви їх будите носити. До шифоновою блузі з глибоким вирізом не підійдуть довгі шорти. Вони будуть виглядати гармонійно з товстим светром солідної в'язки. Короткі шорти дозволять вам продемонструвати ваші стрункі ніжки. До них краще підібрати верх з атласної або обтягує тканини.
2
Після того як ви визначилися з довгою шорт, необхідно провести модифікацію основної викрійки брюк в викрійку шорт. Відкладіть на основний викрійці бажану довжину шортів та проведіть горизонтальну лінію поперек неї. Виріжте викрійку по проведеній лінії. Прикріпіть до неї новий папір під викрійку підкоміра довжиною трохи більше, ніж довжина штанини шорт по лінії кінцевої довжини.
3
Проведіть три паралельні лінії нижче довжини шорт. Першу лінію проведіть, наприклад, на відстані 4 см від кінцевої довжини, другу також на відстані 4 см від першої, третю - на відстані 2 см від другої. Відріжте зайвий папір нижче 3 лінії. Складіть викрійку по лінії готової довжини, потім по лінії 1, потім по лінії 2.
4
Після того як ви підготували підкоміри на викрійці, необхідно перенести продовження лінії краю з основною викрійки на підкоміри. Потім можна відрізати зайвий папір по цій лінії.
5
Після підготовки викрійці перенесіть її на тканину. Виріжте деталі викрійки з тканини. З'єднайте деталі ваших шорт рядком на машинці, не чіпаючи підкоміри.
6
Прострочіть краю шорт машинною строчкою. З боків підворіть прострочите по лінії продовження шва, що з'єднує деталі шорт.
Щоб розкроїти наволочку для сну, не потрібно мати великий досвід в кравецькій справі. Досить з'ясувати розміри подушки і освоїти основні пошивні шви. Для декоративного вироби, наприклад, диванної думки, розкрій можна ускладнити: передбачити застібку, ошатну окантовку або чохол з різних тканин-компаньйонів. Вам не знадобиться великої витрати робочого матеріалу. Так, для наволочки на подушку одного зі стандартних розмірів - 75х50 - досить відрізу в 174 см завдовжки і 56 см шириною.
Вам знадобиться
  • - відріз робочого полотна;
  • - сантиметр;
  • - олівець;
  • - ножиці;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - швейна машина;
  • - додатково: тасьма, мереживо, оборка, контрастна нитка, блискавка.
Інструкція
1
Виміряйте довжину і ширину подушки. Одну (нижню) деталь крою необхідно викроїти згідно периметру вироби. При цьому врахуйте, що постільна білизна має вдягатися на річ вільно, але і не бути великим. Для точного попадання в розмір необхідно орієнтуватися на товщину подушки. Зазвичай з кожного краю деталі залишають запас на свободу облягання від 1,5 до 3 см. Додайте до цього стандартні припуски на подгибку і сполучні шви в 1,5 см.
2
Приступайте до викрійці другий (верхній) деталі майбутньої наволочки. Вона вийде витягнутої форми, з широкою подгибкой зверху для формування клапана. Як зразок крою використовуйте готову нижню частину виробу; для подгибки залиште великий припуск полотна від 15 до 30 см (залежно від повноти подушки) і ще 1,5 см на шви.
3
Робити розкрій наволочки, яку планується використовувати в якості повсякденної постіль, рекомендується з одного полотнища. Це позбавить річ від додаткових рубців в місцях з'єднання зрізів. Зробіть необхідні розрахунки і викроїте прямокутник.
4
Складіть викроєні деталь удвічі лицьовою стороною всередину, а зверху залиште припуск на клапан потрібної висоти. Вам залишиться тільки обробити зрізи подвійними подгибки і стачать їх.
5
Для оформлення декоративної наволочки з двох деталей зробіть викрійку декоративного канта по периметру бокового шва. Можна використовувати також готову тасьму з магазину швейної фурнітури.
6
Якщо ви бажаєте прикрасити виріб оборками, виріжте для них смугу тканини. Зігніть її навпіл по поздовжній лінії і прокладете фіксуючу строчку контрастною ниткою близько до верхньої крайці. Як варіант, верх одношарової оборки можна обробити мереживний тасьмою.
7
Робіть викрійку оборки досить довгою, тоді збірки вийдуть пишними і ошатними. Смуга окантовки повинна бути не менше ніж в 1,5 рази більше периметра майбутньої наволочки. При необхідності зшийте облямівку з декількох шматків робочого полотна або тканини-компаньйона відповідного забарвлення.
Корисна порада
На практичну наволочку-чохол для сидіння на крісло або диванної подушки зазвичай роблять не клапан-подгибку, а зручну застібку-блискавку. Намітьте місце для неї, залишивши на бічному шві наволочки відкритий зріз, або ж зробіть акуратний розріз в середині задньої частини виробу. Залиште припуски такого розміру, щоб їх краї зімкнулися над застібкою. Виконайте всі шви на вивороті наволочки, після чого готову річ можна легко вивернути через розкриту блискавку.