Як зваляти пальто.

Пальто ... з валянок! Ви чули про таке? Між тим технологія валяння вовни і створення з неї всіляких речей - давня, як світ. Сучасна жінка ніколи не відмовиться від пальто, зваляти вручну. Купувати його дорого, але зробити самій ...
Вам знадобиться
  • шерсть непряденая (можна придбати будь-якого кольору, краще різних кольорів); для декору можна використовувати вовняні нитки, волокна шовку, льону;
  • пакувальна плівка; москітна сітка; велика кругла палиця зразок держака від лопати; рідке мило або рідину для миття посуду; рукавички для захисту рук.
Інструкція
1
Якщо ви клеїте перший раз, то, звичайно, краще робити пальто не цельносвалянное, а виготовляти кожну деталь окремо. Для цього потрібно вже мати готову викрійку вироби.
2
Для новачка найкраще піде найпростіший спосіб: валяння великого полотна, а потім викроювання з нього окремих деталей. Так ви не помилитеся з розмірами (шерсть дає усадку на 30%), та й руку набити так набагато простіше.
3
Найкраще працювати на великому столі, чим більше, тим краще. Викладіть на нього пакувальну плівку. Потім розкладіть шерсть. Відірвіть руками тонкі пасма і викладіть перший шар. Другий шар укладіть поперек попереднього. Потім третій - як перший. Укладайте рівномірно. Врахуйте усадку: якщо потрібен шар 0,5 см, то в сухому вигляді він буде близько 2 см.
4
Далі можете викласти будь-який малюнок з допоміжних волокон. Добре, якщо він буде абстрактним, тому що при валянии волокна можуть зміститися.
5
Накрийте полотно сіткою, змочіть рідким милом, можна трохи його розбавити гарячою водою. Потрібно добре промочити полотно, наскрізь.
6
Починайте валяти. Тобто тріть в різних напрямках хвилин 5-7. Цього достатньо для початкового уваліванія.
7
Намотуйте всі разом (плівка, шерсть, сітка) на палицю і катайте хвилин 15. Після цього розмотайте, накрутите на палицю з іншого краю і знову катайте із зусиллям, можна ногами, якщо втомилися руки. Потім знову переверніть. У загальній складності валяти потрібно 40-50 хвилин. Спробуйте відокремити волоски від шерсті: якщо вони відокремлюються, то валяння закінчено! Якщо цілі пасма, потрібно ще попрацювати.
8
Промийте полотно під теплою водою, змиваючи ретельно мило. Віджимати потрібно обережно. Просушіть полотно - і скроїти деталі пальто.
Корисна порада
Можливо, для пальто вам знадобиться кілька полотен. Але ваші праці виправдаються, адже ви створите щось неповторне!