Як врятувати Кактус.

Пошкодження кактусів хворобами і шкідниками часто буває наслідком несприятливих умов вирощування. Через занадто високої температури, недостатнього постачання свіжим повітрям або світлом і надлишку добрив рослини стають зніженими і схильними недугам.
Вам знадобиться
  • Хімічні препарати для боротьби з комахами, фунгіциди, свіжа грунт, подкисленная вода для поливу.
Інструкція
1
Часто кактуси доводиться рятувати від вредітелей.Наіболее поширені - нематоди (з'являються через надмірну вогкості), павутинний кліщ (розмножується при високій температурі і сухості повітря), щитова попелиця (найчастіше вражає листкоподібні кактуси), борошнистий червець ( поселяється колоніями в малодоступних, затишних місцях на подушковидних кактусах) і кореневої червець (швидко пошкоджує коріння, від чого кактуси стають блідими і гинуть). Крім того, на кактуси можуть напасти листова попелиця, плодові комарики (сциарід), мокриці, голі слимаки і навіть мурахи. В основному діяльність комах помітна, а боротися зі шкідниками рекомендується за допомогою хімічних средств.Важно перевіряти, чи діє препарат тільки на комах і їх личинки або ще на яйця шкідників. Щоб уникнути можливого звикання комах до хімічному засобу, не слід користуватися одним і тим же препаратом постійно, варто періодично міняти їх.
2
Кактуси схильні до грибкових захворювань (мокра гниль, плями тощо). При перших ознаках подібних недуг ефективно застосування спеціальних засобів - фунгіцидів. Профілактика грибкових захворювань полягає в тому, щоб не допускати високої вологості повітря в приміщенні.
3
Вірусні захворювання кактусів не лікуються. Рослини, на яких проявилися злегка поглибленим прозорі плями, що не мають чітких кордонів і поступово поширюються від країв до середини, краще знищити.
4
Найпростіше врятувати кактуси від непаразитарних недуг. На початкових стадіях опробковенія, опіків, почервонінь, опадання нирок і недразвітія бутонів найкраще пересадити кактус в інший субстрат і почати окисліться воду для поливу.
Зверніть увагу
Нерідко небезпеки можуть бути принесені ззовні. Тому найкраща профілактика - чистота: варто дезінфікувати робочі інструменти, посуд для рослин, субстрати для культивування, часом навіть поливальну воду та приміщення.