Як зробити модель яхти самому.

Ігри на воді, гонки та змагання за участю са модельних вітрильних яхт - це улюблена розвага багатьох дітей, і ніхто не відмовиться взяти участь в подібному змаганні, і тим більше - в створенні власноруч виготовленої яхти з картону. Така яхта відмінно тримається на воді і пливе вперед навіть при невеликому вітрі. Для створення яхти вам знадобиться трохи часу, а також міліметровий картон, ножиці, макетний ніж, клей, пензлик для клею, лінійка і шило.
Інструкція
1
Виготовте або скопіюйте креслення корпусу, кіля, щогли і вітрила майбутньої яхти. Склейте корпус з днища, бортів, транца і палуби, завдаючи клей на кромки деталей і щільно притискаючи їх один до одного. Чи не кладіть занадто багато клею на деталі, щоб він не зіпсував поверхню картону і не сох занадто довго.
2
склеюють кожен шов окремо і тримайте місце склейки під навантаженням до повного висихання клею - тоді корпус яхти вийде рівним і симетричним. Покрийте водостійким лаком внутрішню частину корпусу.
3
Закрийте корпус верхньої і нижньої палубою, які потрібно склеїти між собою і покрити водостійкою фарбою. Вигніть гачки для вант з м'якого дроту. Зміцніть гачки на палубі. Виріжте з тонкої фанери кіль і закріпіть на ньому баласт в 150-200 г вагою - для баласту можна взяти важку олов'яну деталь. У проріз в днище яхти вклейте кіль, а потім вклейте зібрані палуби в корпус, спочатку приклеюючи палубу на кормі.
4
Потім переходьте до приклеювання хвилеріза, який потрібно вирізати з цупкого паперу. Приклейте його до верхньої палубі. З кольорового паперу виготовте палубні сидіння.
5
Із соснової рейки акуратно вистругати щогли і гик, зашліфуйте щогли наждачним папером і залакіруйте. Застроміть в підставу щогли шматочок сталевого дроту і прикріпіть до гіку дужку з дроту, щоб закріпити його на щоглі за допомогою шарніра.
6
З тонкого паперу або тканини викроїте вітрила і закріпіть їх на щоглах і вантах нитками або клеєм. Для вант проробіть отвір у верхній частині щогли і встановіть між хвилерізом і кокпитом ванти. Закріпіть кілька ниток на деталях яхти - на гіке і стаксель. До верхнього кінця щогли прикріпіть вимпел для визначення напрямку вітру.
7
Окрасьте і залакіруйте готову яхту. Нанесіть на корпус з зовнішньої сторони ватерлінію. Щоб яхта могла плавати, пофарбуйте корпус нітрофарбою, а потім перемішайте нітрофарбу із зубним порошком і зашпаклюйте яхту зовні. Відшліфуйте яхту шкіркою і повторно покрийте нітрофарбою.