Як змінити букву жорсткого диска.

Операційна система при установці сама призначає букви всім дискам комп'ютера. Також автоматично букви присвоюються і при підключенні нового носія до системи. Однак при бажанні можна змінити вибір, зроблений операційною системою.
Інструкція
1
Ця операції вимагає наявності прав адміністратора у користувача, тому, якщо необхідно, вийдіть із системи і увійдіть як адміністратор.
2
Клацніть ярлик «Мій комп'ютер» на вашому робочому столі правою кнопкою миші, а потім виберіть у випадаючому контекстному меню рядок «Управління».
3
У віконці управління знайдіть в лівій панелі розділ з назвою «Сховище» і виберіть в ньому підрозділ «Управління дискам і».
4
Комп'ютеру знадобиться деякий час для складання карти всіх фізичних і віртуальних дисків на знімних і резидентних носіях. Чим їх більше, тим більше секунд займе операція. Коли в правій панелі з'явиться картинка з переліком дисків та інформацією про них - клікніть правою кнопкою той, букву якого слід замінити. В випав контекстному меню виберіть рядок «Змінити букву диска або шлях до диска».
5
Відкриється окреме віконце, в якому вам треба клацнути кнопку з написом «Змінити», щоб відкрилося наступне вікно діалогу з комп'ютером. У ньому, поряд з написом «Призначити букву диска (AZ)», поміщений випадає список, що містить вільні на даний момент букви. Виберіть серед них ту, яка вас більше влаштовує.
6
Комп'ютер попросить підтвердити команду зміни літерного позначення зазначеного диска - клацніть «Так».
7
Після цього залишиться позакривати використані в цій процедурі вікна - натисніть в кожному з них кнопку «OK». Буква диска, таким чином, буде змінена.
Зверніть увагу
Як поміняти букву диска? Існує безліч програм для роботи з жорсткими дисками, які можуть зробити дану операцію. Наприклад, підійдуть Partition Magic або ПО від Acronis. Але вони платні і вимагають певних навичок для використання. Але можна обійтися і без цих «монстрів». Система вже спочатку включає в себе все необхідне, щоб легко можна було змінити букву диска.
Корисна порада
В даній статті описується привласнення, зміна та видалення букви диска, розділу або тому, використовуючи оснастку "Керування дисками" в Microsoft Windows XP. Ця оснастка є адміністративним засобом управління жорсткими дисками, томами та розділами. Правою кнопкою миші клацніть диск, розділ, логічний диск або том, якому потрібно призначити літеру, і виберіть команду Змінити букву диска або шлях до диска. Натисніть кнопку Додати. Виберіть пункт Призначити букву диска (AZ), якщо його ще не вибрано, а затем ...