Як зробити човен з фанери. зробити човен з картону.

Багато людей вважають, що мати справжню човен , на якій можна плавати по поверхні водойми і відпочивати, дивлячись на воду, і рибалити - це розкіш, доступна далеко не всім. Нова човен дійсно коштує чимало грошей, але ви можете спробувати виготовити міцну і легку човен власними руками, використовуючи дерево для каркаса і фанеру для обшивки.
Інструкція
1
Обшивку човна вигинайте з цілісних листів фанери, щоб зменшити кількість швів корпусу. Купуйте трехслойную березову фанеру без сучків, з товщиною 4-5 мм і смоляний просоченням. Вам будуть потрібні три листа фанери 1500х1500 мм, три соснових дошки довжиною 6,5 м і завтовшки 15 мм, а також дошки товщиною 25 мм для кіля і фальшкіль, дошки для шпангоутів, дошки для штевнів і весел. Для покриття корпусу використовуйте неважку тканину. Також вам будуть потрібні гашене вапно, деревна смола, оліфа, масляна фарба, довгі цвяхи і кочета для весел.
2
Для будівлі човни виготовте простий стапель з дошки, укріпленої на стовпчиках. Почніть з виготовлення шпангоутів - Вичертите їх на аркуші фанери в натуральну величину. Расчертите дев'ять паралельних ліній, а потім перпендикулярно до ліній проведіть одну вертикальну лінію.
3
Від поздовжньої вертикальної площини відкладіть в обидві сторони по відрізку, а потім з'єднайте точки плавною кривою, щоб отримати зовнішній контур шпангоута. Скопіюйте креслення деталей на аркуш прозорого паперу і потім виріжте деталі з картону, щоб отримати шаблони. Перенесіть шаблони на дошку товщиною 40 мм, розташовуючи їх вздовж волокон, і випиляєте деталі.
4
Деталі шпангоута щільно подгоните один до одного. Зовнішній контур шпангоута повинен збігатися з контуром на кресленнях. Потім зробіть з вигнутого дерева форштевень. З прямошаруватої дошки випиляєте кіль. Потім оструганную і обріжте бортові дошки, щоб вони були однакової ширини і товщини.
5
Підготувавши матеріали, переходите до складання каркаса човна. Укладіть на верстак кіль, а потім закріпіть на ньому ахтерштевень з прикріпленим транцем. До іншого кінця кіля прикріпіть форштевень. Зі штевнями і шпангоутами з'єднуйте кіль з пмощь цвяхів. Подгоните конструкцію і переконайтеся у відсутності перекосів.
6
Прокладіть з'єднання деталей тонкої тканиною, просоченою в смолі. Встановіть штевні і шпангоути. Прикріпіть до каркаса бортові дошки, прив'язавши їхні кінці до форштевню мотузкою.
7
Зібравши каркас, переверніть його кілем вгору і обшийте човен фанерою. Виріжте фанеру у формі трапеції для носової та кормової частин човна, а у верхнього підстави фанери зробіть округлий виріз. Зволожите фанеру з внутрішньої сторони парою від окропу, щоб вона краще гнулася і не тріскалася.
8
Вигніть фанеру за формою бортів, починаючи від кіля, розміщуючи її волокнами по довжині борти. Зайві частини фанери зріжте. Перед кріпленням промажьте фанеру смолою. Встановивши обшивку, закріпіть фанеру на шпангоутах і зміцните поверх фанери борта. Тепер вам залишається тільки провести декоративну обробку і забарвлення човни, а також виготовити весла і встановити для них кочета.