Як поміняти кільця.

Ви придбали ювелірне кільце. Після деякого часу ваше прикраса зламалося. Якщо ще не закінчився термін гарантії ювелірного виробу, то ви вправі зажадати повернення грошей або обміняти кільце на аналогічне. Однак потрібно знати, як діяти і які ви маєте права.
Інструкція
1
Якщо ви хочете повернути назад витрачені гроші або обміняти своє зламане кільце, то писати претензію немає необхідності. Потрібно просто подати в магазин письмову вимогу про повернення грошей за товар неналежної якості. Подавати таку заяву необхідно в двох примірниках, на вашому повинна бути залишена відмітка продавця про прийняття вимоги.
2
В поданому вимозі вам необхідно грамотно окреслити ситуацію про те, чого ви хочете отримати: гроші за неякісний товар або нове кільце. Також вкажіть несприятливі наслідки, які може понести магазин в разі відмови задовольнити ваші письмові вимоги на добровільній основі. Можна згадати про можливість пені, судових витрат, штрафів.
3
Десять днів чекайте відповіді на вашу вимогу. Саме такий термін, відповідно до статті 22 закону «Про захист прав споживачів», відводиться для розгляду вашої заяви. Після закінчення цього терміну продавцеві нараховуватимуться пені. За кожний день затримки пені складуть 1% від вартості вашого кільця . Практично завжди цих дій достатньо для заміни кільця або повернення ваших коштів за товар неналежної якості.
4
Однак необхідно пам'ятати, що всі перераховані вище дії відносяться тільки до тієї ситуації, якщо кільце було пошкоджено. Також пошкодження має відбутися не з вашої вини, а через неякісний виготовлення ювелірної прикраси. Якщо ж кільце вам просто не сподобалося чи не підійшло за розміром, то обміняти його практично неможливо.
Корисна порада
Відповідно до статті 25 закону «Про захист прав споживачів» покупець може поміняти товар хорошої якості на аналогічний, якщо придбання не влаштовує кольором, розміром, формою. Але існує список виключень товарів, які обміняти неможливо. На жаль, вироби з дорогоцінних металів якраз і входять до цього списку. Тому при купівлі ювелірних прикрас будьте дуже уважні.