Як зробити ляльку на шарнірах. Як зробити шарнірну ляльку.

Авторську ляльку можна створювати в самих різних техніках, та в кожному випадку ваша лялька буде унікальною і індивідуальної виробом з власним настроєм і емоціями. Особливим добірністю і складністю виготовлення відрізняються шарнірні ляльки, які робляться як зі складних в обробці матеріалів (наприклад, порцеляни), так і з простіших полімерних пластиків.
Інструкція
1
Для того щоб зробити шарнірну ляльку , намалюйте в натуральну величину схему-ескіз майбутньої ляльки. Зробіть два зображення - в фас і в профіль. Позначте місця з'єднань суглобів ляльки, щоб потім визначити розмір і кількість з'єднань. Для формування каркаса деталей ляльки візьміть ізоляційний пінополістирол. Виріжте з нього деталі так, щоб їх розмір був на 10 мм менше справжніх деталей.
2
Виготовте каркас для всіх деталей ляльки, крім рук і ніг, а також шиї. Намітьте риси обличчя і його рельєф на заготівлі голови. Помістіть каркас з пінополістиролу в основу з дрібних тирси, перемішаних з хімічним клеєм. Обліпити форму складом з клею і тирси і дочекайтеся висихання деталей.
3
Потім, після висихання основи, вийміть з неї форму, намагаючись не пошкодити порожні деталі. Якщо в процесі вилучення пенополістиролових форм ваші деталі дали тріщину, не впадайте у відчай - використовуйте як замазки ту ж суміш хімічного клею і пудрообразной тирси, покрийте сумішшю тріщини і знову дочекайтеся повного висихання.
4
Коли деталі будуть готові, починайте ліпити елементи ляльки - виготовте голову і обличчя ляльки, а потім виліпити частини рук і ніг. На обличчі ляльки встановіть очі. Визначте місця розташування суглобів і виготовте їх у вигляді маленьких кульок, за розміром підходящих до діаметру кінцівок вашої ляльки.
5
Кульки помістіть в суглобові ямки між деталями рук і ніг. Також встановіть суглобові кульки в ті місця, де ви планували зробити додаткові шарніри. Зберіть ляльку так, щоб суглоби були рухливими.
Фарфор - складний матеріал, тому для створення ляльки з нього може знадобитися не один тиждень. Однак, це того варто. Не дарма ж саме з порцеляни створюються колекційні ляльки й статуетки. Виготовлення ляльок з порцеляни складається з декількох етапів. На першому з них вам необхідно створити образ вашої майбутньої ляльки. Намалюйте схему ляльки, визначте, в яких суглобах вона буде рухлива, як ви будете з'єднувати окремі її частини.
Інструкція
1
Наступний крок - виготовлення деталей. З глини, пластиліну або іншого матеріалу виліпити окремі деталі вашої ляльки. Кожну деталь зашліфуйте, оскільки потім всі існуючі нерівності будуть видні на фарфоровій литві. Якщо ви виготовляєте деталі з паперклею, обов'язково покрийте їх лаком.
2
При виготовленні всіх частин обов'язково продумайте, в якому місці буде знаходитися отвір для заливки порцеляни , щоб потім його неможливо було побачити на готовому виробі. Наприклад, отвори в деталях тулуба закриє одяг, а в голівці - волосся.
3
Додатково до деталей ляльки доліпили литник - тут буде воронка, в яку буде потім заливатися рідкий фарфор (шликер). Кожну модель розділіть лінією на дві-три частини так, щоб вона пройшла по місцях з найбільш складним рельєфом.
4
Для виготовлення подмодельніка використовуйте віконну замазку або пластилін, в яку помістіть модель по заздалегідь наміченої лінії. Гіпсом залийте подмодельнік таким чином, щоб на поверхні не виявилося жодного бульбашки повітря. Після того як гіпс застигне, форма готова. Висушіть її протягом двох-трьох днів при кімнатній температурі і можете продовжувати процес виготовлення ляльки. Висушену форму зберіть і скріпіть тугою гумкою по горизонталі і вертикалі і поставте літником вгору.
5
В отвір ливника залийте фарфор (краще тонований) до самих країв форми. Робіть це повільно, щоб уникнути появи повітряних бульбашок або порожнин. Почекайте близько 5 хвилин, щоб дати формі час набрати потрібну товщину (2-3 мм), злийте залишився фарфор і через 2-3 години зніміть гумки і обережно згорнувши форму. Акуратно зробіть отвори в деталі, поки вона м'яка і ваша деталь повністю готова. Повторіть процедуру з рештою деталями і з'єднайте їх між собою. Оформлення ляльки - питання виключно вашої фантазії. Ляльки з порцеляни - чудовий подарунок до будь-якого свята.