Як розвинути мова у дитини.

Малюк вимовив перше слово, але це лише перший невпевнений крок на складному шляху освоєння російської мови. Щоб правильно розвинути мову у дитини, необхідно закріпити виник інтерес і стимулювати його надалі.

Діалог допоможе розвинути мова у дитини Малюк бачить предмети, ототожнює їх і озвучує назви. Він ще нечітко вимовляє склади, він вчиться. Батькам бажано ставити якомога більше питань дитині і чекати, поки він відповість. Навіть якщо відповідь відома заздалегідь. Розмовляти з дітьми потрібно при будь-якій можливості. Наспівуючи колискову, мама може на якийсь час перерватися і поцікавитися у малюка: чи сподобалася йому пісня, хто такий «сірий вовк», що відбуватиметься далі? Дитині потрібно якийсь час, щоб сформулювати відповідь, тому дорослим слід проявляти терпіння і уважно прислухатися до міркувань, які син або дочка проговорюють вголос.

Повторення - мати навчання

Повторення пройдених одного разу вправ допоможе правильно розвинути мову у дитини. Темою обговорення можуть стати враження та події прожитого дня. Нехай малюк згадує, де він сьогодні гуляв, яких птахів бачив, які дерева ростуть у парку і т.д. За такий бесідою мама може попросити описати парк, пісочницю, де її син грав з іншими дітьми. Викликаючи в пам'яті конкретні образи і описуючи їх, дитина розвиває мову і уяву.

Вчимося говорити правильно

У дітей є звичка у всьому копіювати дорослих, бо батьки для малюка - зразок для наслідування . Якщо мама хоче прищепити своєму синові любов до мови, вона повинна говорити правильно, чітко, зрозуміло. «Мусі-пусі» в навчальному процесі користі не прінесут.Гораздо продуктивніше розмовляти з малюком на рівних, щоб він відчував свою значимість. Щоб дитина навчилася складати слова в пропозиції, питання повинні бути сформульовані відповідним чином. Вказуючи на стіл, батьки повинні поставити конкретне запитання: «Що це?». Дитина відповість: «Це стіл». Поступово пропозиції потрібно ускладнювати, щоб у відповіді почути опис рослин, тварин, предметів побуту, а також дізнатися від дитини про їх призначення.