Як ліпити з гіпсу.

Ліпити з гіпсу цікаво і захоплююче. Ліпити можна що завгодно, від лялькових головок до прикрас інтер'єру. Це заняття і для дорослих, і для дітей. І це не так складно, як може здатися на перший погляд. У всякому разі, прості фруктові колажі та віночки може зробити практично будь-хто.
Вам знадобиться
  • Гіпсовий порошок, пластилін для виготовлення форми, фарби акварельні, вода, лак, пензлики.
Інструкція
1
Спосіб №1. Всього за чверть години можна зробити настінну тарілку з прикрасою у вигляді квіткового малюнка. З цією метою візьміть поштову листівку із зображенням квітів. Квіти ображати ножицями по контуру і вирізану картинку намочіть, потім покладіть її на дно блюдця середніх розмірів лицьовою частиною вниз. Квітами повинна бути заповнена вся плоска частина блюдця або тарілки. Тепер розведіть гіпс і залийте тарілку шаром в 1-1,5 см, щоб добитися утворення правильного кола. Поки гіпс не встиг застигнути, вставте мотузяну петельку, щоб готовий виріб можна було використовувати як настінного прикраси. Після того як гіпс гарненько застигне, відокремте обережно вийшов відбиток. Нерівні кромки підрівняйте ножем і виріб готовий.
2
Спосіб №2. Виготовте підходящі форми з пластиліну. Якщо у рельєфу пластилінового ескізу складні обриси, що припускають велику кількість виступаючих елементів, то робіть збірну форму з декількох частин, що полегшить процес знімання форми з готового вироби з гіпсу . Для того щоб виконати це, ескіз подумки ділите на окремі деталі. Потім намітьте на пластиліні протягом усього вироби лінію роз'єму і по ній вдавите в пластилін пластинки мідної фольги для запобігання злипання деталей в процесі затвердіння гіпсу . Використовуйте тонку фольгу, оскільки нерівні ділянки потрібно буде обводити по криволинейному контуру.
3
Далі дійте наступним чином: - Змастіть краї форми рослинним маслом для полегшення витягання готового гіпсового вироби; - Розведіть гіпс до сметанообразного стану; - Залийте форму. Робіть це дуже повільно, постійно постукуючи формою об стіл, щоб випадково утворилися бульбашки повітря піднялися наверх; - Після застигання готового виробу дістаньте його з форми і розфарбуйте акварельними фарбами відповідно до задумкою; - Через два дні вироби покрийте лаком; - Покладіть готові фрукти в декоративну кошичок або вставте панно в рамочку і прикрасьте інтер'єр.