Як розвивати півкулі мозку.

Загальновідомо, що мозок людини складається з двох півкуль. Ліва півкуля відповідає за логіку, аналіз, точні розрахунки. Праве - сприяє розвитку уяви, творчих здібностей, інтуїції, є генератором нових ідей. Як правильно розвивати півкулі мозку, щоб стати гармонійною особистістю?

Розвинути півкулі мозку допомагає тренування рук Правильно розвивати півкулі мозку можна, тренуючи руки. Для цього необхідно звичні маніпуляції, які автоматично виконує права рука (якщо людина лівша, то ліва) починати проробляти іншою рукою. Починати слід з простих дій. Наприклад, натискати кнопки пульта ДУ перегортати записи, виймати з чохла мобільний телефон, чистити зуби і т.д. лівою рукою. Поступово завдання ускладнюється: можна спробувати друкувати, писати, малювати лівою рукою. Якщо заняття стануть звичкою, позитивний результат не змусить себе чекати.

Працюють обидві руки - розвиваються обидві півкулі

Психофізіології розробили спеціальний комплекс вправ для розвитку півкуль. Але практика показує, що людині ближче тренування допомогою дій, які за довгі роки увійшли в звичку. Однією з найбільш ефективних методик вважається «дзеркальне малювання». Для цього нічого особливого не потрібно. Досить покласти перед собою блокнот або чистий аркуш паперу, взяти в обидві руки по ручці і почати одночасно виводити на папері однакові геометричні фігури. Цю вправу можна проробляти на роботі, вдома, на отдихе.Учение довели, що при одночасній роботі обох рук активізується діяльність головного мозку в цілому, тобто в роботу включаються праве і ліве півкулі. Тому гра на фортепіано, скрипці, набір тексту на комп'ютері і елементарна чистка картоплі - ефективні вправи, які сприяють розвитку півкуль головного мозку.