Як вибрати гачок для в'язання.

В'язання гачком - це ручна робота з виготовлення деталі, а саме полотна або мережива. Даний вид ремесла існує близько трьох тисяч років. Раніше це вважалося дуже престижним і трудомістким мистецтвом. В наш час в'язання гачком набуло великої популярності, ним займаються люди різних віків і навіть підлог. Звичайно, при в'язанні вам буде потрібно неодмінно гачок , а прийшовши в магазин, перед вами може виникнути питання про його вибір.
Інструкція
1
Все гачки поділяються за діаметрами: від 0,5 мм до 10 мм. Також різноманітна й довжина: від 12 см до 16 см. Перед тим як купувати гачок , візьміть його в руки, подивіться, чи зручно вам його тримати.
2
Зверніть увагу на цифри, написані на самому гачку. Вони позначають товщину самого гачка. Пам'ятайте, що він повинен бути в півтора рази менше, ніж сама нитка вашого виробу.
3
Також зверніть увагу на форму головки - вона не повинна бути гострою, в іншому випадку ви ризикуєте поранити собі пальці при в'язанні.
4
Важливо, щоб сам гачок був гладким і без яких-небудь дефектів. Пам'ятайте, якість гачка впливає на якість вашого виробу.
5
Якщо ви тільки починаєте освоювати ази в'язання гачком, то краще в'язати на товстих, світлих нитках і купити гачки різного діаметру і довжини.
В'язання гачком - чудове і дуже корисне хобі. Дуже важливо правильно вибирати гачки при покупці, оскільки кінцевий результат роботи у великій мірі залежить від використовуваних матеріалів.
Інструкція
1
Гачок для в'язання складається з стрижня, головки і борідки. Вибираючи гачок, важливо переконатися, що головка не є надто гострою, в іншому випадку ви будете постійно колоти пальці під час в'язання. До того ж, занадто гостра головка може розщепити або порвати нестабільні пухнасті нитки. У продажу можна знайти гачки зі спеціальними дуже гострими головками, такі гачки використовуються для обв'язування різних щільних тканин. Потрібно відзначити, що головка гачка не повинна бути занадто округленій, оскільки в цьому випадку вводити гачок в петлі вироби може бути скрутно.
2
Якщо після головки гачок відразу ж переходить в товстий стрижень, недосвідченої в'язальниці може бути складно виконувати щільний і рівний малюнок, тому краще вибирати моделі, які розширюються поступово.
3
Номер або розмір гачка повинен залежати від обраної пряжі для в'язання. Щоб виріб вийшло щільним, гачок повинен бути трохи тонше обраних ниток, в цьому випадку він буде дуже акуратно захоплювати нитку, але не розщеплювати її на складові. Правильно підібраний гачок повинен легко прослизати всередину петель, практично їх не розтягуючи.
4
Зазвичай і пряжа, і гачки вимірюються в міліметрах, але в деяких випадках це може не відповідати дійсності, оскільки певні бренди використовують свою систему маркування. Як правило, при покупці гачка або пряжі в хороших магазинах дозволяють зв'язати зразок. Це дозволяє зрозуміти, наскільки вас влаштовують підібрані матеріали та інструменти.
5
Гачки можуть бути виконані з різних матеріалів. Найпоширенішими і дешевими варіантами є пластмасові. Вони досить легкі та зручні, але в деяких випадках можуть електризувати пряжу. Не варто вибирати дуже гнучкі пластмасові гачки.
6
Дерев'яні гачки, навпаки, поширені не сильно. Вони легкі, але часто електризують пряжу. До того ж, їх поверхня швидко покривається нерівностями і заусенцами, які заважають ковзанню нитки.
7
Досить поширені алюмінієві гачки. Вони не електризується, відрізняються низькою вартістю і відносно високою міцністю. На жаль, алюмінієві гачки часто бруднять пальці і світлі нитки.
8
Найбільш практичними є сталеві гачки. Їх можна застосовувати для ниток будь-якого виду. Такі гачки можуть служити дуже багато років.
9
Існують і комбіновані гачки, що поєднують в собі декілька матеріалів. Зазвичай ручки подібних інструментів виготовляються з пластмаси або деревини, а стрижень - з металу. Такі гачки дуже зручно лежать в руках, проте при покупці подібних інструментів потрібно завжди звертати увагу на місце кріплення стержня до ручки. Воно не повинно бути занадто вузьким, інакше гачок може легко зламатися.