Як розвинути комунікабельність.

Все життя більшості людей нашої планети проходить в постійному спілкуванні один з одним. Відносини з соціумом визначають і наш успіх: чи зможете ви знайти спільну мову з тим, хто може стати вашим партнером або клієнтом, чи зможете ви донести до суспільства те, що ви насправді пропонуєте. Очевидно, що від навичок спілкування залежить успіх буквально будь-якої діяльності, рішення про прийом на роботу, наявність друзів і т.п.

Але більшість людей мають певні проблеми, а тому прагнуть розвинути комунікабельність, розуміючи, що від неї багато в чому залежить якість їхнього життя. Причини тому бувають різні:

  • Наявність дефектів мовлення сковує багатьох людей, що змушує інших думати про їх некомунікабельності.
  • Низький соціальний статус, як і невпевненість в собі (причини такої - тема зовсім іншого розмови), призводить до складнощів у спілкуванні з людьми, що мають високе положення в суспільстві. Прикладом може служити прийом на роботу, коли необхідно встановити контакт з керівником компанії або спеціального кадрового відділу, а такі люди, як правило, впевнені в собі, що і бентежить некомунікабельних, невпевненим в собі здобувачів.
  • Найрізноманітніші комплекси, зародження яких упускають батьки, а будучи дорослими ми просто деколи не знаємо, як з ними боротися. Наприклад, проблеми бувають у тих, кого сьогодні молодь називає «ботанів» - розумних насправді людей, але абсолютно не пристосованих до життя в соціумі, так як на першому місці у них, як правило, знаходиться наука і інші інтереси, а не спілкування . Але це всього лише один приклад - комплексів існує безліч, і позбавлення від них найчастіше можливо лише за допомогою психолога.

Як розвинути комунікабельність

Щоб розвинути комунікабельність, необхідно знайти причину проблем із спілкуванням. Оптимальним виходом є звернення до психолога, можливо, проходження спеціальних тренінгів, де разом з людьми, що мають аналогічні проблеми, ви зможете такі подолати. Але звернення до психолога багатьом здається недоступним або з фінансових причин, або через недовіру і страху визнати наявні проблеми. Тому люди часто вдаються до інших методів придбання навичок комунікабельності:

  • Читання спеціалізованих книг допомагає деяким людям зрозуміти, чому вони бояться спілкування і як це виправити.
  • Трохи зусиль, щоб почати спілкуватися, часом дають поштовх розвитку нових здібностей і комунікабельності в цілому. В рамках даного способу можна спробувати спілкуватися з людьми, які не проти прийняти вас у свою компанію. Але найчастіше для поштовху до розвитку комунікабельності достатньо заговорити з випадковим попутником або в магазині з кимось, щоб, наприклад, визначитися або допомогти з вибором товару.
  • Слід уникати спілкування за допомогою інтернету - сьогодні така можливість стала причиною втрати навичок живого спілкування з боку багатьох молодих людей. Інтернет дозволяє приховати недоліки за словами і відредагованими фото (в істинності яких також можуть виникати сумніви), тут досить вимкнути комп'ютер, щоб просто припинити розмову. Тут легко ігнорувати людей, які вам не подобаються або яким не подобаєтеся ви, і вони про це кажуть прямо. Специфіка інтернет-середовища припала до душі багатьом, але відняла у них останні навички живого спілкування. Незважаючи на те, що навіть бізнес перероджується і все більше компаній є віртуальними, пропонуючи при цьому реальні товар і послуги за реальні гроші, без комунікабельності в інших сферах життя все-таки не обійтися.
  • Розвиток своїх особистісних здібностей, досягнення нового успіху - це привід зміцнити вашу впевненість у собі, підвищити самооцінку. А адже саме ці чинники часто визначають здатність до спілкування. Спробуйте поговорити навіть з незнайомою людиною, і ви зрозумієте, що ваші страхи не обгрунтовані.

Звичайно, способів подолати бар'єр існує маса. І вибір залежить від вашого характеру, від причини замкнутості або виникнення певних труднощів у спілкуванні.