Як повернути електронний квиток.

Процедура здачі електронного квитка на поїзд має деяку специфіку. Його придбання в інтернеті та електронна реєстрація позбавляють необхідності візиту до каси, дозволяючи з паспортом йти прямо до вагона. А ось здати електронний квиток можна. Доведеться спочатку оформити в касі паперовий і повертати вже його.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - доступ в інтернет;
  • - бланк паперового квитка;
  • - паспорт.
Інструкція
1
Щоб отримати в касі паперовий квиток, доведеться відмовитися від електронної реєстрації. Для цього увійдіть в особистий кабінет на сайті, де робили покупку (РЖД або посередника: «УФС», «Джаст Тревел» та ін.), Відкрийте розділ з інформацією про ваші замовленнях та знайдіть той, від якого хочете відмовитися. Відкрийте інформацію про нього і відмовтеся від електронної реєстрації. Це робиться одним кліком на відповідну кнопку. Відмовитися від електронної реєстрації можна не пізніше, ніж за годину до оформлення поїзда.
2
Розділ з інформацією про замовлення містить його індивідуальний номер. Роздрукуйте сторінку з підтвердженням замовлення або перепишіть номер замовлення. Він стане в нагоді вам для оформлення паперового квитка в кассе.Распечатать квиток ви можете також у спеціальних автоматах (такі є, наприклад, на Ленінградському вокзалі в Москві). Для цього потрібно ввести номер замовлення та паспортні дані пасажира. При оформленні паперових квитків в касі потрібно повідомити касиру номер замовлення або дати роздруківку паперу з його підтвердженням і паспорт будь-якого з пасажирів, якщо їх декілька. У деяких посередників, наприклад «УФС», є свої стійки оформлення паперових квитків (їх координати є на сайті продавця квитків). Там також потрібні паспорт будь-якого з пасажирів і номер замовлення.
3
З паперовим квитком дорога тільки одна - в каси РЖД. Якщо на вокзалі або в трансагентство є окрема каса повернення, звертатися треба туди. При її відсутності - в будь-яку працюючу. За правилами, для повернення квитка в касу має звернутися кожен пасажир, на якого він виписаний, зі своїм паспортом і особисто розписатися в необхідних паперах.
Корисна порада
Часткова відмова від електронної реєстрації в рамках одного замовлення неможливий: або всі, або ніхто. Але якщо квитки замовлені на кількох людей, а їхати передумали не все, є компромісний варіант. Потрібно відмовитися від електронної реєстрації та оформити на всіх пасажирів паперові квитки. А потім ті, хто вирішив не їхати, просто здають свої, у решти ж вони залишаються на руках.