Як лікувати гіперплазію ендометрія. наслідок лікування гормональними препаратами.

Жіночий організм - структура складна. І часто зміни, які в ньому відбуваються, не видно на початковій стадії. Помітити певне захворювання можна, тільки коли воно прогресує, а його симптоми стають загрозою для життя. До числа таких "жіночих" захворювань відноситься і гіперплазія ендометрія .
Вам знадобиться
  • Єдиний і найголовніший, хто може знадобитися в даному випадку, - це лікар.
Інструкція
1
Якщо говорити медичним терміном, то гіперплазія ендометрія - це доброякісне розростання внутрішнього шару матки ( ендометрія ), яке призводить до його потовщення і збільшення його обсягу. Причинами появи гіперплазії є гормональний збій, а також цукровий діабет, підвищений тиск, ожиріння, захворювання щитовидної залози, запальні захворювання статевих органів і спадкова схильність. Симптоми гіперплазії досить яскраво виражені. Це і порушення менструальної функції, і виникнення маткових кровотеч і відсутність овуляції. Лікування такого захворювання тривалий і проходить в 4 етапи.
2
Для початку необхідно зупинити кровотечу. Якщо воно помірне, використовують препарати, що містять невелику кількість гормонів і одночасно є контрацептивними засобами. Тільки при лікуванні оральними контрацептивами інша схема прийому таблеток, на відміну від запобігання небажаній вагітності. Також для зупинки кровотеч використовують такі засоби, як холод на низ живота, застосування окситоцину, вживання настоянки водяного перцю і відвару кропиви. І найбільш поширений метод зупинки кровотечі - це вишкрібання ендометрія з порожнини матки з його подальшим вивченням.
3
На другому етапі починають лікування гормональними препаратами. Мета цього лікування - усунути наслідки захворювання. Доза препаратів розраховується в кожному конкретному випадку індивідуально залежно від занедбаності захворювання і віку пацієнтки.
4
На третьому етапі відбувається коригування гормонального лікування. Мета - не допустити розвитку рецидивів. Таке коригування допомагає закріпити результат, отриманий в ході лікування.
5
Четвертий крок - міра більше профілактична, ніж лікувальна. Цей етап включає в себе диспансерний нагляд. Пацієнтки, які пройшли через гормональну терапію, повинні спостерігатися у лікаря-гінеколога протягом 5 років після закінчення успішного лікування. А ті, хто пройшов через хірургічне втручання, спостерігатися повинні набагато менше - всього півроку.
Корисна порада
Не відкладайте візит до лікаря, якщо у вас з'явилися кровотечі або регулярні затримки менструації, не пов'язані з вагітністю. Також до лікаря потрібно в разі, якщо протягом досить тривалого періоду (приблизно 1 рік) при статевого життя без використання контрацептивних засобів вагітність не наступає.