Як розвинути лідерські якості. Як перевірити вино.

Реалії сучасності такі, що для досягнення успіху в будь-якій справі - будь це бізнес або ж особисті взаємини - необхідно чимало зусиль. Але багатьом людям часто здається, що, скільки вони сил не прикладають, результату немає. Психологи говорять про те, що таким особистостям не вистачає лідерських якостей.

Здавалося б, невже всім потрібно стає лідерами? Ні, звичайно, але потрібно саме у лідерів перейняти ряд характерних якостей, які допоможуть досягти успіху у вашому житті. Що ми вкладаємо в поняття «лідер» Звичайно, слово говорить саме за себе. Це успішний, впевнений у собі людина. Але таким будь, реально існуючий лідер став не одразу. Тому слід звернути увагу на ті чинники, які допомогли йому досягти високого статусу. Отже, щоб розвинути лідерські якості, необхідно усвідомити, що за ними криється:

  • вміння чітко формулювати свої життєві цілі;
  • уміння планувати свою діяльність і своє життя так, щоб досягти поставлених цілей, відсторонюючись від багатьох малозначущих проблем;
  • цілеспрямованість, ентузіазм і віра в свої сили;
  • комунікабельність, вміння легко і швидко пристосовуватися до будь мінливих умов;
  • вміння аналізувати і робити конструктивні висновки з невдач, допущених помилок і чужого досвіду ;
  • всебічний розвиток, в тому числі фізична - мало хто може уявити собі лідера з непривабливою зовнішністю і хворим;
  • наявність захоплень крім роботи;
  • хороший смак і стиль.

Очевидно, що багатьом такі якості даровані природою, але зверніть увагу, що багато з них можливо і розвинути самостійно або за допомогою спеціальних тренінгів, книг і, головне, - бажання!

Як розвинути в собі лідерські якості

Як вже згадувалося, існує чимало курсів, які допомагають розвинути лідерські якості. Тут пропонуються програми, які допомогли багатьом людям добитися успіху в житті. Але, звичайно, не можна випускати з уваги і чимала кількість шахраїв. Тому вибирати слід відомі школи, наприклад, Робіна Шарма, який у всьому світі визнаний як провідний фахівець з лідерства. У його програмі, наприклад, з'єднані європейські та американські методики розвитку особистості з східною мудрістю, про що можна прочитати в його книгах. До речі, книги - один із способів розвинути в собі якості лідера, якщо у вас достатньо сили волі, характеру, щоб самостійно і безперервно працювати над собою. Полиці книжкових магазинів, як і інтернет-сторінки, запропонують вам величезну кількість літератури. Але вибирати краще з відгуків і коротким описам - методи і стиль викладу у авторів різний, тому слід вибирати на свій вкус.Немаловажно застосовувати отримані теоретичні знання на практиці. Почніть прямо сьогодні з формулювання своєї мети. Не намагайтеся охопити відразу все своє життя - почніть з того, чого хотіли б домогтися в найближчому майбутньому. Пам'ятайте, що доведення справи до кінця - один з факторів успіху, а невдачі - теж досвід, який допомагає уникнути помилок в майбутньому. Якщо не вдається досягти мети у встановлені терміни, наберіться терпіння і працюйте далі - цілеспрямованість теж є одним з важливих лідерських якостей. Займіться своїм фізичним станом. Зарядка, ранкова пробіжка, здорове харчування - це те, що допоможе наповнити вас енергією, необхідною для досягнення поставленої мети. І, головне, - знайдіть ту сферу діяльності, яка вам найбільше до душі. В такій справі ви відчуєте, як вам захочеться творити (навіть якщо ви інженер), шукати новий підхід, вирішувати складні завдання і розвивати свій потенціал. Адже складно стати лідером в галузі, яка вас анітрохи не цікавить, а рутина вбиває творчість, без якого неможливо уявити прогрес.