Як дізнатися, скільки коштує квартира.

Дізнатися приблизний діапазон цін на квартиру в Москві можна онлайн за допомогою калькулятора на порталі «Індикатори ринку нерухомості». Приблизну картину, але з великими похибками дасть також аналіз оголошень у ЗМІ, інтернеті, баз агентств з нерухомості. Для більш точної оцінки краще звернутися на консультацію в агентство нерухомості.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - доступ в інтернет;
  • - аналіз друкованих ЗМІ та онлайн пропозицій;
  • - консультація фахівця з нерухомості.
Інструкція
1
Якщо мова йде про квартиру в Москві, для початку можна скористатися онлайн-калькулятором на порталі «Індикатори ринку нерухомості», посилання на який веде з головної сторінки портала.Цена визначається на підставі розташування, віддаленості від метро, площі (загальна , житлова і кухня), потреби в ремонті, типу і поверховості будинку. Але це далеко не всі фактори, з яких складається ціна. Не дивно, що отримується в результаті діапазон являє собою «вилку» шириною в кілька сот тисяч рублів.
2
Для будь-якій місцевості з більш-менш розвиненим ринком нерухомості актуальний аналіз оголошень. Однак виставляються в них ціни на зіставні з вашим (або цікавлять вас) житлом варіанти не слід сприймати як істину в останній інстанції. Це лише побажання продавців, які нерідко завищені, або покупців, в свою чергу, кілька занижені. Оголошення ж від агентств (а в друкованих ЗМІ їх мало не більше 90%) можуть бути банальною «заманухой»: при дзвінку часто з'ясовується, що варіант з прийнятною ціною «щойно проданий», а ось подорожче - на будь-який смак. До того ж квартир, як ваша, може не бути, а зіставлення містить певний елемент ворожіння на кавовій гущі.
3
Точне уявлення про ціну конкретного варіанту, на яку слід розраховувати, дасть візит в агентство з нерухомості (а краще обійти кілька, благо в крупних містах їх дефіциту не спостерігається). Агенти уважно розпитають вас про характеристики вашого варіанту в разі продажу та вимогах до житла - покупки. Ця розмова дозволить зрозуміти, які чинники впливають на ціну квартири, які з них більш істотні, а які незначні, і дасть уявлення, скільки просити при продажу та до якої межі йти на поступки, а при покупці - які апетити продавця завищені, на яку реальну ціну слід орієнтуватися і що за аргументи висувати на її користь.
Однокімнатні квартири є найбільш затребуваним типом житла. Як правило, вартість стандартної «однушки» найнижча, не рахуючи кімнат у комунальних квартирах. Таке житло - відмінний старт для молоді, що починає самостійне життя, адже в однокімнатній квартирі можна з комфортом розміститися і вдвох, і навіть з маленькою дитиною.
Інструкція
1
Московські ріелтори моніторять зміни середніх цін одного квадратного метра житлової площі в силу своїх професійних потреб. Тому вони періодично викладають в загальний доступ зведені таблиці, що містять такі відомості по кожному району столиці. Якщо ви збираєтеся придбати однокімнатну квартиру, її приблизну вартість, знаючи район розташування і загальний метраж, ви можете підрахувати по цій таблиці.
2
Визначити, скільки коштує однокімнатна квартира в Москві більш точно, необхідно, враховуючи ряд додаткових факторів. Важливо, не тільки в якому районі, а й в якому будинку вона буде розташована. Квартири в новобудовах коштують дорожче, ніж житло на вторинному ринку. Винятком є перебувають в хорошому стані однокімнатні квартири в будинках сталінської споруди. Вони за своєю вартістю прирівнюються до елітного житла.
3
Основними чинниками, що впливають на вартість, також є площа, розташування та технічний стан житла. На ринку є однокімнатні квартири самої різної площі та ступеня комфортності: звичайні «однушки» в «хрущовках», квартири-студії, квартири поліпшеного планування, а також просторі житлові приміщення - результат узаконеної перепланування або об'єднання двох і навіть трьох кімнат. Квартира, розташована в будь-якому з центральних районів, звісно, обійдеться дорожче рівноцінної квартири на околиці. Природно, що квартира в хорошому технічному стані, навіть якщо вона не в новобудові, але була недавно реконструйована, коштувати буде вище, ніж житло, що потребує капітального ремонту.
4
З урахуванням вищесказаного, визначити вартість однокімнатної квартири в Москві ви можете виходячи з середніх показників цін. Так, в Центральному автономному окрузі столиці 1 квадратний метр житла коштує 305 500 рублів, це традиційно найдорожчий округ міста. В районі Хамовники житло коштує 414 600 рублів, на Арбаті - 428700 рублів, понад 250 тисяч за квадратний метр обійдеться квартира в Таганському, Басманному, Міщанському районах, Раменках і в Замоскворіччя.
5
До відносно дешевим відносяться такі райони, як Солнцево, Браїлів-Східне, Ново-Передєлкіно, Косино-Ухтомський, Внуково, Вешняки, Дмитровський, Братєєво, Браїлів-Західне, Крюково, Некрасовка, Північний, Східний та Молжаніновскій. У цих районах середня ціна квадратного метра становить менше 150 тисяч рублів. Східний і Південно-Східний автономні округи - найдоступніші за цінами в межах МКАД.
Корисна порада
Традиційно ціни на квартири, розташовані на першому та останньому поверхах, залишаються найнижчими.