Як робити документальний фільм.

Жанр документального кіно відрізняється від постановочного, в першу чергу, обмеженнями фантазії режисера і сценариста. В фільмі може бути відображено особиста думка авторів, але на перший план виходить історична правда, яку потрібно підносити об'єктивно і без спотворень. Тому для зйомок та інших робіт над документальним фільмом потрібно запрошувати лише фахівців, очевидців та інших людей, знайомих з обговорюваної проблемою не з чуток.
Інструкція
1
Ознайомтеся з темою майбутнього фільму. Знайдіть консультантів: очевидців, вчених-істориків. Жанр допускає включення коротких інтерв'ю із знаючими людьми. Заздалегідь домовитеся про оплату.
2
Напишіть синопсис відповідно до своїх уявлень про питання, відредагуйте його під керівництвом істориків. Після цього по синопсису працює сценарист. Не вибирайте сценариста, що спеціалізується на художньо-ігровому кіно, якщо ваш фільм не належить до документально-постановочному жанру. Історичні фільми вимагають дещо іншого підходу. Сценарій також дайте на редактуру фахівцеві.
3
Напишіть режисерський сценарій, розписавши фільм по хвилинах і секундах. Включайте кадри історичних хронік, особистих архівів учасників подій. Прописуйте всі необхідні матеріали і ресурси, а також їх вартість. На основі режисерського сценарію бухгалтер розраховує кошторис фільму.
4
Зі кошторисом і синопсисом звертайтеся до передбачуваних спонсорам. Це можуть бути фонди допомоги військовим ветеранам, міська чи районна адміністрація, продюсерські центри та інші установи. Представляючи фільм, намагайтеся зацікавити потенційного спонсора, переконати у вигідності зйомок і успішності проекту. Однак будьте готові до відмов.
5
Коли гроші нарешті будуть знайдені, шукайте знімальну групу: акторів, композиторів, операторів, монтажерів, водіїв і т.д. Якщо сценарій виключає ігрову складову, актори не будуть потрібні, а ви будете читати текст перед камерою, як журналіст. Ваш текст буде перериватися історичними кадрами, інтерв'ю з фахівцями та очевидцями.
6
Після зйомок фільму часто доводиться здійснювати дозйомки. Це нормальний процес, будьте до нього готові. Тільки після цього можна приступати до монтажу, накладенню звуку і відеоефектів (при необхідності).