Як утеплити стіни гіпсокартоном. Як утеплити гіпсокартоном біля вікна.

Кожна людина прагне до затишку в своєму будинку або квартирі. В останні роки проблема збереження тепла в оселі стала дуже актуальною, як у зв'язку з морозними зимами, так і в зв'язку з підвищенням тарифів на електроенергію. Правильне утеплення будинку дозволяє зберігати тепло всередині, а значить, сприяє і економії споживаної енергії. І незважаючи на те, що це - не найдешевша процедура, дешевше один раз витратити гроші, ніж щодня платити за газ шалені суми.
Вам знадобиться
  • - листи гіпсокартону;
  • - самоклеюча стрічка;
  • - рулони мінеральної вати або скловолокна;
  • - пароізоляційна мембрана;
  • - направляючий профіль.
Інструкція
1
Утеплення житла зазвичай починається з ущільнення дверей і вікон, на додаток можна встановити в квартирі підігріваються підлоги і навіть всередині стелі прокласти спеціальну нагрівається сітку. Однак щоб звести втрати тепла до мінімуму, варто утеплити стіни . Зробити це можна як зовні, так і зсередини будинку. За словами фахівців, перший варіант більш ефективний, проте підходить лише для приватних будинків. У багатоквартирних найбільш підходящим варіантом буде внутрішнє утеплення.
2
При проведенні робіт багато стикаються з проблемою вибору матеріалів. Звичайно, ідеального варіанту в цьому випадку немає. Якщо квартира невелика, краще всього зробити це пінопластом, так як він практично не скоротить корисну площу помещенія.Альтернатівним варіантом є утеплення стін гіпсокартоном. Для найбільшого ефекту конструкцію відсувають від стіни на відстань від 3 до 10 сантиметрів (чим далі від стіни стоятиме направляючий профіль, тим більша кількості утеплювача можна буде використовувати). Мінімальна відстань від стіни до гіпсокартону - 3 сантиметри, що дорівнює ширині направляє. Перед тим, як прикріпити профіль, на його підошву необхідно наклеїти спеціальну самоклейну стрічку, яка захищатиме профіль від контакту з бетонною стіною, а значить, холод від останньої не передаватиметься гіпсокартону.
3
Після установки напрямних профілів між ними закладається утеплювальний матеріал. Найефективнішими і поширеними є мінеральна вата або скловолокно, так як вони нешкідливі для людини, гіпоалергенні і виготовлені з натуральних матеріалів. При установці утеплювача важливо, щоб шматки мінвати або скловолокна щільно прилягали до профілів, не залишаючи зазору. Для додаткової фіксації утеплювач можна приклеїти до несучої стіни.
4
Після того, як утеплювач покладений у утворені напрямними профілями ніші, поверх нього необхідно покласти спеціальну пароізоляційну мембрану, своєрідний бар'єр для конденсату. Цей матеріал повинен мати мікроотвори, через які частинки вологи зможуть переміщатися, а значить, не будуть накопичуватися між гіпсокартоном і стеной.Существует думку, що захисним бар'єром може виступати поліетиленова плівка, а кріпити її необхідно безпосередньо на несучу стіну . Однак в цьому випадку велика ймовірність створити в квартирі парниковий ефект.
5
І, нарешті, закриваємо утеплювач і мембрану гіпсокартоном звичайним способом.