Як дозволити доступ до диска.

Правила доступу до ресурсів вашого комп'ютера в файлової системі NTFS регулюються спеціальними списками контролю доступу (ACL - Access Control List). Змінюючи ці правила для якого-небудь конкретного користувача або цілих груп, ви можете регулювати доступні їм можливості використання файлів, розміщених на носіях комп'ютера.
Інструкція
1
Щоб дозволити мережевий доступ до якого або диску свого комп'ютера змініть правила, зафіксовані в списку ACL цього диска. Послідовність дій при цьому залежить від типу управління такими списками, включеного на даний момент у вашій системі. Щоб дізнатися тип відкрийте на кнопці «Пуск» головне меню ОС і виберіть пункт «Панель управління». Якщо ваша ОС - Windows XP, то шукайте його в розділі "Налаштування".
2
Відкривши панель, клацніть посилання «Оформлення і теми», а потім «Властивості папки». Перейшовши на вкладку «Вид» пошукайте рядок «Використовувати простий спільний доступ до файлів» у переліку «Додаткові параметри». Якщо ви хочете мати найбільш повний контроль над правами користувачів, то зніміть позначку з цього рядка, а якщо більше довіряєте операційній системі, то поставте.
3
Закінчивши з цим, перейдіть до диску, який треба відкрити для загального доступу . За клацання значка диска правою кнопкою миші випадає меню, в якому треба клікнути рядок «Загальний доступ і безпека», а потім перейти на закладку «Доступ». Якщо на попередньому кроці ви включили спрощене управління доступом, то вона буде виглядати як на цьому скріншоті.
4
Вам потрібно поставити відмітку у пункту "Відкрити спільний доступ до цієї папки», а в полі «Ім'я загального ресурсу» надрукувати його псевдонім для мережевих користувачів. Якщо необхідний повний доступ, то поставте позначку у напису «Дозволити зміну файлів по мережі». Щоб закріпити зроблені зміни в політиці безпеки клацніть кнопку «OK».
5
А якщо спрощений доступ був відключений на другому кроці, то закладка «Доступ» у властивостях диска буде виглядати як на цьому скріншоті.
6
Поле для псевдоніма диска є і в цьому варіанті. Є й можливість обмежити число одночасних підключень до нього. А для видачі дозволів на зміну вмісту диска мережевими користувачами треба клікнути кнопку «Дозволи» і зробити відмітку в чекбоксі пункту «Зміна».
Проблеми обміну різними ресурсами та інформацією виникає у багатьох користувачів на початковому етапі роботи з ПК. Щоб постійно не обмінюватися інформацією за допомогою змінних носіїв, існують різні локальні мережі. Сучасні операційні системи дозволяють дуже тонко налаштовувати параметри загального доступу до необхідних файлів і папок. В теж час всілякі антивірусні програми і фаєрволли націлені на захист вашої системи, а значить, і на обмеження мережевих підключень. У зв'язку з цим виникає питання: «Як же зробити спільну роботу в мережі приємною і легкою, не витрачаючи при цьому нерви і час?».
Вам знадобиться
  • 1 комп'ютер
  • Обліковий запис адміністратора
Інструкція
1
Відключення брандмауера. Це дуже важливий пункт, тому що половина проблем із загальним доступом виникає саме по причині блокування брандмауером «шкідливих» комп'ютерів. Зайдіть в пуск - панель управління - система і безпека - брандмауер Windows - щоб вимкнути брандмауера, і виберіть у всіх пропонованих пунктах «Відключити брандмауер Windows».
2
Відключення фаєрволла. Налаштовувати фаєрволл, а тим більше показувати цей процес на всіляких програмах - довгий і виснажливий процес. У зв'язку з цим, якщо доступу до необхідних папок немає - фаєрволл простіше відключити. В антивірусі NOD32 це робиться таким чином: відкрийте вікно антивіруса, перейдіть у вкладки настройка - персональний фаєрволл і виберіть пункт «відключити фаєрволл (не фільтрувати трафік).
3
Відкриття загального доступу до папок або файлів. Тут все просто: виберіть необхідні вам файли або каталоги, натисніть на них правою кнопкою, перейдіть у вкладку загальний доступ і виберіть пункт «домашня група (читання і запис)». З цього моменту всі користувачі вашої мережі, статус якої «домашня мережа», отримали безмежний доступ до даних папок і файлів.
4
Якщо раптом, після переустановлення ОС, ви самі не можете отримати доступ до певних каталогів або файлів, поступите таким чином: виберіть папку і зайдіть в її властивості, перейдіть у кладку «безпека», виберіть свого користувача, і натисканням кнопки «змінити», надайте собі всі потрібні права.
Корисна порада
Чи не відключайте фаєрволл без крайньої необхідності - спочатку протестуйте доступ без виключення.